Pianina cyfrowe CASIO: Odkryj zalety serii Privia

Pianina cyfrowe CASIO: Odkryj zalety serii Privia

26 września 2018, 13:00
Producent: CASIO

Marka CASIO stworzyła dwie serie pianin cyfrowych: Privia i Celviano. Obie są świetnymi przykładami na to, jakimi parametrami powinny się charakteryzować nowoczesne pianina. To ciekawe jak podobne a zarazem różne są to instrumenty.

 

Główną różnicą pomiędzy serią CASIO Celviano (modele AP) a CASIO Privia (modele PX) jest to, że wszystkie pianina Celviano mają integralną podstawę i dzięki wbudowanym pedałom wyglądają dokładnie jak pianino akustyczne. Posiadające bogatą barwę fortepianu i doskonałą klawiaturę instrumenty z serii Privia są natomiast pianinami scenicznymi, sprzedawanymi bez statywu. Co prawda, bardziej zaawansowane modele takie jak CASIO PX-770 oraz CASIO PX-870 posiadają integralną podstawę z wbudowanymi pedałami, ale ich design jest dużo bardziej niekonwencjonalny niż w przypadku klasycznej serii Celviano.

 

[img:1]

 

Co zaskakujące i szczególnie warte zauważenia, to że w pianinach CASIO Privia zastosowana została taka sama klawiatura jak w CASIO Celviano! Dużym atutem pianin z serii CASIO Privia (np. CASIO PX-770, CASIO PX-870) w porównaniu z instrumentami CASIO Celviano jest też mniejsza waga a co za tym idzie – większa mobilność. Jest to doceniane zwłaszcza w przypadku częstych przeprowadzek lub tras koncertowych. Miłym zaskoczeniem może być także przystępna cena instrumentów CASIO Privia, posiadających najlepsze parametry techniczne pianin cyfrowych CASIO:

  • nowoczesny moduł brzmieniowy AiR, charakteryzujący się nowym, czterowarstwowym brzmieniem fortepianu,
  • realistyczny efekt rezonansu tłumików i strun, co wzmacnia wrażenie kontaktu z instrumentem akustycznym,
  • symulator otwarcia klapy w czterech pozycjach dokładnie w ten sam sposób co w pianinach serii Celviano.
 

Czytaj więcej:

 

CASIO PX-770:

[img:2]

CASIO PX-870:

[img:3]

 

Pianina Pianina cyfrowe

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Grupa Zibi S.A.

adres:
ul. Wirażowa 119 02-145 Warszawa

Sklepy muzyczne > CASIO rozwiń listę sklepów

Odwiedzamy stoisko firmy Artesia na targach NAMM Show 2022
Więcej wiadomości