Talerze Legado - obiecująca marka od niedawna na rynku

Talerze Legado - obiecująca marka od niedawna na rynku

3 października 2018, 10:00
autor: Paweł Ostrowski

Istnieją zaledwie od maja 2017 roku, ale Legado Cymbals przyciąga uwagę wielu perkusistów szukających bogatych muzycznie, inspirujących brzmień, które nie rujnują portfela swoją ceną.

Choć siedziba firmy mieści się w Kalifornii, instrumenty są wykonywane ręcznie przez najlepszych rzemieślników w Turcji. Przedstawiamy krótką prezentację jednej z sześciu dostępnych serii. Przyjrzyjmy się tym instrumentom, kto wie - może w niedalekiej przyszłości znajdą się również na polskim rynku...

 

[img:5]

 

Seria Heritage

Jest to najbardziej wszechstronna, różnorodna i klasyczna seria. Modele obejmują talerze o wymiarach:

 

  • Hi-hat: 8", 10" i 12"; 13" - 16"
  • Crash: 16" - 20"
  • Ride: 20" - 24"
  • China: 14" i 16" - 20"

 

Każdy model jest dostępny w różnej masie i rodzaju brzmienia (jasne lub ciemne), a talerze efektowe FX mają otwory 1" i 5" (opcjonalne). Instrumenty są ręcznie młotkowane i toczone od podstawy bella do samej krawędzi. Konstrukcyjnie mają dość płaski profil, a budowa bella jest klasyczna i surowa. 

Zgodnie z informacją producenta, hihaty brzmią wyraziście, w sposób wyważony brzmieniowo (bez przesadnie podbitej góry i dołu), talerze ride natomiast charakteryzuje duża elastyczność brzmieniowa i dynamiczna. 

Instrumenty tworzące serię brzmią spójnie, charakteryzują się ciepłą, ekspresyjną i złożoną tonalnością, klasycznym tureckim brzmieniem, a jednocześnie nowoczesnym charakterem. Spójrzmy na video-prezentację serii Heritage:

 

 

Instrumenty robią wrażenie zarówno swoim brzmieniem, jak i estetyką wykonania, więc jest szansa na to, że młodziutki producent Legado mocniej opanuje rynek światowy.

Poza serią Heritage, mamy w ofercie jeszcze m.in. linie 79V Series, Luxo Raw i Caspian Series. Zobaczymy jak marka będzie się dalej rozwijać, oby owocnie...

 

[img:2]

Seria 79V

 

[img:3]

Seria Luxo Raw

 

[img:4]

Seria Caspian

 

Talerze Akustyczne Crash Ride Hi-Hat China

Perkusja

Perkusyjne TOP 5: Steve Gadd - najlepsze video naszym zdaniem
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz