Erith i The Party Is Over w Warszawie

Erith i The Party Is Over w Warszawie

11 października 2018, 16:46

[img:1]
Erith wraca do Warszawy na trasie "Speed of Light"! Według wielu dziennikarzy Erith to najbardziej interesująca solowa artystka na rynku muzyki elektronicznej w Polsce!

Swoimi koncertami przenosi publiczność do zupełnie innego świata pełnego kosmicznych dźwięków, ruchu i nieziemskiej energii! Erith ma już na swoim koncie ponad 100 koncertów w Polsce i za granicą (Niemcy, Czechy, Węgry, Ukraina). Grała też na wielu prestiżowych festiwalach muzycznych - m.in. Malta, Soundrive Festival, Spring Break, Europejskie Targi Muzyczne CJG i Samsara Festival Europe. Wiosną tego roku ukazał się jej debiutancki album "Speed of Light", który doczekał się wielu świetnych recenzji.

The Party is Over - duet pochodzący z Katowic gdzie ponad 3 lata temu w modernistycznej kamienicy wybrzmiały pierwsze dźwięki ich muzyki, którą trudno ująć w jakichkolwiek ramach. Michał i Daria łączą klubową energie i zmysłowy vibe wraz z elektroniczną lekkością. Koncerty zaskakują tanecznym klimatem, świdrującymi dźwiękami syntezatorów i intrygującym wokalem który wyłania się spośród rzetelnie wybrzmiewającego basu. W maju 2016 roku zostali jednymi z laureatów konkursu Dzielnica Brzmi Dobrze, który działa pod patronatem miasta muzyki Unesco, skierowanego do młodych zespołów z Katowic. Efektem zwycięstwa jest m.in. wydanie debiutanckiego krążka „Stolen Symphonies”, który ukazał się w lutym 2017 roku. W maju 2018 wydali nową epke, która w wiekszosci z polskim tekstami. Epka „Lato” to zbiór historii pełnych wątpliwości i muzycznego niepokoju. Nieustannego doświadczania, poszukiwania stałości, emocji i podróży. Lato to pocztówka z przeszłości. Wypełniona ciepłymi wspomnieniami, tęsknotą za tym co minęło i nadzieją na przyszłość. Przy materiale pracowali Maciej Stendek oraz Bartosz Szczesny z duetu Rebeka.

W ciągu kilku lat działalności, The Party Is Over intensywnie koncertował po całej Polsce. Gościli na scenie min Industriady oraz Festiwalu CudaWianki jak i telewizji (talent show Must Be The Music w Polsacie, programie Kulturalni.pl w TVP Polonia). Duet ten został zaproszony do czerwcowej edycji SOFAR Wrocław. Utwór „Lato” z nowej EP juz został zauważony przez radio chillizet i zagościł na ich antenie w audycji M. Wojciechowskiej. Muzycy są zaangażowani w różne projekty kulturalne. Michał tworzy muzyke do filmów, sztuk teatralnych ( Industriada). Wystepuje i tworzy pod pseudonimem Rabbit on the moon. Daria jest finalistką konkursów songwriterskich (2 tracks, Skoda Auto muzyka jako L.U) podejmuje sie cooperacji ze światem soulu, hip-hopu (Mioush), sythwave.

Erith oraz The Party Is Over wystąpią 12 października w klubie Chłodna 25 w Warszawie, bilety w cenie 20/30 zł

Muzyka

Zheani w Hydrozagadce
Więcej wiadomości