Technologia DTW w reflektorach Cameo - Na czym polega i jakie są jej zalety?

Technologia DTW w reflektorach Cameo - Na czym polega i jakie są jej zalety?

18 października 2018, 10:00
Producent: Cameo
Dystrybucja: ADAM HALL GmbH

DTW to skrót od technologii dim-to-warm, w której to moduły LED zaprojektowane są tak, aby dokładnie symulować charakterystyki lamp halogenowych. Najprościej mówiąc chodzi tutaj o to, że podczas przyciemniania tego typu lamp temperatura światła przez nie emitowanego rośnie. Efekt ten jest bardzo ciekawy, natomiast czasami tego typu działanie jest niepożądane.

 

 

Lampa halogenowa ma żarnik wykonany z wolframu, który w wyniku przepływu prądu emituje żarzące światło białe. Gdy prąd ten spada, metal staje się zimniejszy i emitowana jest mniejsza ilość światła niebieskiego. Większość rozproszenia to teraz ciepło i czerwone światło. Dlatego podczas przyciemniania jego kolor staje się coraz bardziej czerwony. Efekt ten jest również znany jako tzw. "redshift".

 

 

Inną cechą lampy halogenowej jest bezwładność metalu podczas jego schładzania. Gdy zasilanie jest wyłączone, widzimy stopniowe przechodzenie kolorów na czerwony w połączeniu z jednoczesnym zmniejszaniem jasności - żarnik musi wystygnąć. To opóźnienie nazywane jest "czasem odpowiedzi" (response time) - oznaczającym czas od wyłączenia do całkowitego wygaszenia żarnika.

 

[img:1]

[img:3]

 

Użycie diody LED jako źródła światła oznacza brak opóźnienia przy włączaniu i wyłączaniu lampy. Dioda reaguje natychmiastowo, emitując pełne natężenie światła. Jeżeli więc reflektory LED są używane razem z reflektorami halogenowymi, często pożądane jest, aby oba rodzaje reflektorów reagowały w podobny sposób. Z tego powodu reflektory Cameo DTW posiadają przełączane "czasy odpowiedzi" lamp halogenowej lub LED - dzięki czemu można dokładnie symulować pożądany efekt. Dodatkowo, niektóre sterowniki posiadają możliwość skompensowania różnic czasowych pomiędzy lampami o różnych mocach - np. halogenami 650 W i 5 kW.

 

 

W przeciwieństwie do lampy halogenowej temperatura barwowa światła LED pozostaje stała. Jest to korzystne np. podczas wykonywania zdjęć, ponieważ czujnik aparatu bardzo silnie reaguje na zmiany temperatury kolorów na czerwony, co tworzy niepożądane efekty na wykonanych obrazach. Z drugiej strony nasze oko wciąż interpretuje to światło jako przyjemne i ciepłe. Przyciemniona dioda LED nie emituje cieplejszego światła w normalnych warunkach. Tutaj należy ostrożnie dodawać czerwone diody LED, aby uzyskać (symulować) cieplejsze światło podczas przyciemniania.

Reflektory DTW firmy Cameo zaprojektowano tak, aby w łatwy sposób dopasować ilość światła czerwonego (redshift) w zależności od aplikacji. Dlatego właśnie funkcja ta nazwana została dim-to-warm.

 

[img:2]

 

Reflektory Oświetlenie led

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Cameo rozwiń listę sklepów

HiFi

[LIVE] Nagłośnienie dla restauracji, konferencji - LD Systems CURV500
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz