Rusza Audio Show 2018 - Wystawa sprzętu audio-video oraz kina domowego

Rusza Audio Show 2018 - Wystawa sprzętu audio-video oraz kina domowego

30 października 2018, 13:00
autor: Waldemar Nowak

[img:1:R]22/22 czyli dwudziesta druga edycja Audio Video Show rozpoczyna się za dwadzieścia dwa dni. Już wiadomo, że określenie „największa w Polsce i druga co do wielkości w Europie wystawa sprzętu audio i video”, należałoby rozbudować o „jeszcze większa niż w ubiegłym roku”. Już bowiem wiadomo, że 167 wystawców (stan na dziś), dokonało rezerwacji 174 sal i 42 stoisk bijąc tym samym ubiegłoroczny rekord wynajętej powierzchni. Będzie można zobaczyć ponad 660 marek.

 

[img:2]

Jedna z najjaśniejszych gwiazd tegorocznej edycji - omnipolarne kolumny Radialstrahler mbl 101 X-treme...

 

[img:3]

... napędzane firmową elektroniką z serii referencyjnej - dwa dedykowane moduły niskotonowe,
4 monofoniczne wzmacniacze mocy mbl 9011, przedwzmacniacz mbl 6010D oraz dzielony odtwarzacz mbl 1611F/1621

 

Adam Mokrzycki (organizator Audio Video Show): Cieszymy się, że przez ponad 20 lat Audio Video Show urosło do rangi drugiej największej imprezy tego typu w Europie i jednej z największych na świecie. Cały czas staramy się, aby to wydarzenie było jeszcze bardziej interesujące pod względem prezentowanych urządzeń oraz atrakcji. Mamy nadzieję, że każdy entuzjasta dobrego brzmienia i obrazu znajdzie coś dla siebie.

Luksusowe sale warszawskich hoteli Golden Tulip i Radisson Blu Sobieski oraz loże PGE Narodowego kolejny raz będą miejscem, w którym zostaną pokazane rozwiązania audio i video ze wszystkich półek cenowych. Odwiedzający będą mogli zobaczyć zarówno mobilne rozwiązania technologiczne codziennego użytku za kilkaset złotych, jak i systemy audio oraz video warte nawet kilkaset tysięcy.

 

[img:4]

Szczególną uwagę warto zwrócić na ofertę naszych krajowych producentów,
 polskie gramofony, wzmacniacze czy kolumny nie ustępują tym zagranicznym, a nawet je przewyższają

 

Właśnie ten ogromny rozrzut cenowy (w tym roku od 100 zł do 2.000.000 zł), jak i tematyczny (zestawy audio, słuchawki, telewizory, projektory, winyle itp.) jest magnesem dla wielu odwiedzających, gdyż z jednej strony mogą zobaczyć „gdzie wzrok nie sięga” (cyt. Adam Mokrzycki Mickiewicz), a jednocześnie poszukać czegoś odpowiedniego dla siebie. Z drugiej strony osoby polujące na rozwiązania z najwyższej półki w jednym miejscu (dokładnie to w trzech) znajdą i posłuchają tych propozycji, za którymi musieliby objechać cały kraj i jeszcze z pół Europy.

Audio Video Show to nie tylko wystawa i prezentacje sprzętu grającego i świecącego (TV, projektory), to również równolegle odbywające się liczne seminaria poświęcone tematyce audio & video oraz koncerty.

 

[img:5]

Prelekcje niosą ze sobą wiele treści edukacyjnych

 

Dla miłośników czarnych płyt przewidziano po raz kolejny megaimprezę „towarzyszącą” w ramach AVS w postaci największej w Polsce strefy winyli.

Info organizatora: Strefa winyli to setki tysięcy płyt, największe polskie i zagraniczne sklepy z niezwykle bogatą ofertą, zarówno dla poszukiwaczy nowości, jak i dla koneserów prawdziwych analogowych rarytasów. To okazja do spotkań z innymi kolekcjonerami i artystami, którzy podpisują swoje wydawnictwa.

Hirek Wrona (dziennikarz, kolekcjoner i znawca płyt winylowych): Dlaczego warto słuchać muzyki z płyt winylowych? Odpowiedzią jest specyficzne, pełne i piękne brzmienie. Poza tym, jeśli umieszczamy płytę na talerzu gramofonu, to nie dlatego, że chcemy przez sekundę czegoś posłuchać, tylko aby na spokojnie delektować się muzyką. Ważne są także walory estetyczne – czarne płyty [img:6:R]są pięknie wydanymi dziełami sztuki z dużą okładką, a także dopracowanymi zdjęciami.

Będzie również tradycyjnie coś extra dla fanów grupy
The Beatles. W sobotę (17.11) Piotr Metz z radiowej Trójki opowie i zaprezentuje reedycje „Białego albumu” z okazji pięćdziesiątej rocznicy ukazania się dzieła.

W niedzielę Marek Sierocki oraz Marek Niedźwiecki zaprezentują autorską składankę pt. „Marek i Marek Niedźwiecki Sierocki”. To dwupłytowe wydawnictwo jest zbiorem 36 ikonicznych utworów z lat 80 i 90-tych.

Ubiegłoroczny biały (choć czarny) kruk,
 edycja specjalna zremasterowanej przez Mobile Fidelity
dyskografii The Beatles

Info organizatora: Gościem specjalnym tegorocznej edycji Audio Video Show będzie wybitna wokalistka i songwriterka Anna Maria Jopek. Podczas wystawy odbędzie się wyjątkowy odsłuch najnowszego albumu artystki pt. „Ulotne” – w wersji z płyty [img:7:R]winylowej. W trakcie piątkowego spotkania na PGE Narodowym, Anna Maria Jopek opowie o specyfice przygotowywania nagrań i miksów na potrzeby wydawania płyt winylowych oraz odpowie na pytania zadawane przez zgromadzonych fanów i dziennikarzy.

Anna Maria Jopek – Nagrywa i koncertuje na całym świecie z najważniejszymi postaciami naszych czasów. W Polsce miała zaszczyt śpiewać z Markiem Grechutą, Jeremim Przyborą czy Wojciechem Młynarskim. Na światowych scenach z takimi artystami jak m.in. Pat Metheny, Youssu'n Dour, Bobby McFerrin, Ivan Linz, Branford Marsalis, Nigel Kennedy, Richard Bona, Oscar Castro-Neves, Makoto Ozone, Noa czy Gonzalo Rubalcaba. W 2017 roku w noworocznym koncercie telewizyjnym spontanicznie wystąpiła też w duecie ze Stingiem. 

 

[img:8]

U Focal'a przy odrobinie szczęścia można będzie posłuchać, jaka jest różnica pomiędzy brzmieniem kamertonu z tytanu i berylu, i jak przekłada się to na jakość muzyki w hi-endowych kolumnach - za cenę tego berylowego można by kupić mieszkanie, a już na pewno samochód

 

Organizator zaprasza w dniach 16-18 listopada 2018 do trzech lokalizacji: PGE Narodowy (znaczy się, taki duży stadion), oraz hoteli: Golden Tulip i Radisson Blu Sobieski.

  • Piątek, 16 listopada 2018, 12.00 - 20.00
  • Sobota 17 listopada 2018, 10.00 - 20.00
  • Niedziela 18 listopada 2018, 10.00 - 18.00

Uwaga! Golden Tulip startuje dzień później - od soboty.

 

więcej: audioshow.pl
Kolumny i głośniki Słuchawki Kable, przewody, złącza Gramofony
Electro-Voice ZLX-G2 - uniwersalność w nowej odsłonie
Więcej wiadomości