Natus One - System bezprzewodowy dla DJ

7 listopada 2018, 12:00

Aktualnie na rynku mamy wręcz zalew bezprzewodowych, opartych na technologii Bluetooth słuchawek. Niestety ich ogromną wadą jest dość duże opóźnienie sygnału, co sprawia, że są praktycznie bezużyteczne dla DJ’ów. Firma Natus zaprezentowała w ostatnim czasie rozwiązanie tego problemu - czyli zestaw bezprzewodowy One.

Zestaw składa się z dwóch modułów - transmitera i odbiornika, który wyposażony został w wydajny wzmacniacz słuchawkowy mogący bez problemu poradzić sobie z większością dostępnych na rynku słuchawek.

 

[img:1]

 

Producent z dumą prezentuje parametry, które z resztą są faktycznie dość imponujące. Mamy tutaj między innymi do czynienia ze stałą latencją na poziomie 16ms, audio w rozdzielczości 48KHz, 16bit, a także systemem podwójnej, automatycznie przełączanej anteny. Całość zasilana jest z wbudowanej baterii, która na pełnym naładowaniu pozwala na nieprzerwaną pracę przez 24 godziny (na poziomie głośności 80%). Całość posiada zasięg 10m i wykonana została z lotniczej klasy aluminium serii 5000.

 

 

Natus One nie kompresuje w żaden sposób dźwięku. Dodatkowo, ze względu na działanie w pełni cyfrowe nie doświadczamy tutaj żadnej interferencji ani szumu. Zestaw podczas komunikacji automatycznie zwiększa lub zmniejsza siłę sygnału w zależności od dystansu, co pozwala na maksymalne zaoszczędzenie baterii.

Tino Soelbery - CEO Natus

 

Natus One jest aktualnie prezentowany w serwisie Kickstarter. Niestety aktualna kampania się nie powiodła - zebrano jedynie ćwierć pierwotnie założonej kwoty (100 tys. dolarów), natomiast producent deklaruje, że nie spoczął na laurach i z pewnością już niedługo zobaczymy coś nowego w temacie Natus One.

 

[img:2]

[img:3]

 
więcej: www.natus.one
Systemy bezprzewodowe

HiFi

TurboRay od HES olśniewa i błyszczy w McCallum Theatre
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz