Dixon aktywny w 2018

 

W tym roku sporo informowaliśmy o nowościach sprzętowych firmy DIXON. Działo się tak nie bez powodu, gdyż producent mocno uaktywnił się, promując wysokiej klasy produkty pod szyldem własnej marki.

Niezależnie od tego, wspiera przez lata największych potentatów perkusyjnego rynku, dostarczając im swoje wyroby, co samo w sobie jest już najlepszą rekomendacją. Czyżby nadszedł czas, aby marka DIXON zaczęła samodzielnie wzrastać na swoich własnych fundamentach? Czas pokaże. Przypomnijmy najbardziej przełomowe nowości DIXONA prezentowane w tym roku, z których kilka mieliśmy okazję własnoręcznie testować.

 

 

Nowe stopy serii Precision Coil

 
 
Precision Coil wyróżnia brak tradycyjnych, rozciąganych sprężyn naciągowych, które zostały zastąpione jedną sprężyną skrętną, zainstalowaną na tej samej osi, co bijak. Pozwoliło to na wyeliminowanie zbędnych części ruchomych, które zwykle powodują spadek energii przekazywanej z nogi na bijak, w zamian uzyskując bardziej liniową pracę bijaka, większą wydajność oraz bardziej precyzyjną kontrolę nad całym pedałem, co przekłada się na możliwą do uzyskania prędkość i wygodę użytkowania. Miłym dodatkiem jest szeroki zakres regulacji zarówno siły działania sprężyny, jak i wszelkich kątów, pod jakimi główka bijaka uderza w membranę bębna.

 

[img:2]

 

  • Dixon PP-PCP - pojedyncza stopa perkusyjna Precision Coil - 850 zł
  • Dixon PP-PCPD - podwójna stopa perkusyjna Precision Coil - 1.790 zł

 

[img:5]

 

Nowe zestawy perkusyjne Cornerstone 

 

Cornerstone to niezwykle efektowny instrument, dostępny w dwóch rodzajach wykończenia (Piano Black oraz Natural) i w standardowych zestawach o wymiarach: 22 × 18 (BD), 10 × 8, 12 × 9 (TT), 16 × 16 (FT), 14 × 6.5 (SD). Werble dostępne są w dwóch wersjach materiałowych - Hammered Steel Titanium Plated oraz American Red Gum. Korpusy bębnów to 7-warstwowa mieszanka klonu północnoamerykańskiego z drewnem Red Silkwood, grubości 6.7 mm w przypadku tomów oraz 7.2 mm w przypadku floor tomu i stopy.

 

[img:3]

 

Practice Pad Systems

 
Zestaw treningowy Pro Workout to w pełni regulowany zestaw padów treningowych skonfigurowany jako samodzielna „stacja robocza”, zawierająca typową dla zestawu perkusyjnego konfigurację: stopa, werbel, trzy tomy. Zestaw można dowolnie rozbudować, dołączając kolejne pady, zresztą zamontowane na lekkich, ale stabilnych statywach typu flat.Dużą korzyścią urządzenia treningowego jest niewielka waga, choć spora stabilność, oraz niewielka objętość przestrzenna, dzięki której możemy rozstawić urządzenie na stosunkowo małej powierzchni.

 

[img:4]

 

Bass Drum Hoop-mounted Device Holder

Specjalnością firmy od lat jest produkcja wszelkiego typu akcesoriów ułatwiających życie perkusistom. Na tegorocznych NAMM SHOW zaprezentowano bardzo przydatne użytkowo holdery montowane do obręczy bębna basowego. Stworzone przy współpracy z firmą Hamilton Stands, pozwalają zamocować w dowolnym miejscu i położeniu urządzenia, bez których ciężko dziś funkcjonować - ipad, tablet, smartfon, zewnętrzny metronom i wszystko co mieści się w rozmiarze 159 - 200 mm (pod warunkiem, że jest kształtu kwadratowo-prostokątnego…).

 

[img:6]

 

Nowe logo Dixon

Firma zaprezentowała zupełnie nowy logotyp, który nie wziął się znikąd. Symbol graficzny tworzą wszystkie litery nazwy Dixon wpisane w jedną figurę. Czyżby zmiana logo oznaczała silną ekspansję rynku nowymi produktami Dixon? Czas pokaże...

 

[img:7]

 

Zobacz przeprowadzone przez nas testy

 

[img:8]

Podwójna stopa Dixon
Precision Coil

Trudno o lepszych testerów sprzętu niż muzycy stale koncertujący, aktywnie dzielący życie artystyczne pomiędzy długie trasy koncertowe i nagrania studyjne, mający ponadto na swym koncie obfity...

Zobacz więcej

[img:9]

Werbel klonowy Dixon Classic
PDS-A54XM

Jako człowiek testujący instrumenty doświadczam stale tego samego problemu. Z natury jestem osobą, która pozytywnie patrzy w przyszłość i uwielbia to, co nowe. Z powodu tej wady charakteru często...

Zobacz więcej

[img:10]

Werbel Dixon Classic PDS 454

Firma SoundTrade uposażyła nas w kilka ciekawych werbli Dixon serii Classic. Instrumenty nad wyraz zaskakujące, biorąc pod uwagę ich niewygórowaną cenę.
Prezentację zaczynamy od najniższego cenowo...

Zobacz więcej

[img:11]

Werbel Dixon PDS2233BN

Mamy za sobą już kilka randek z werblami Dixona. Do testów dostaliśmy modele serii Classic, które zasiedlają raczej dolną półkę cenową producenta, oferując jednak bardzo zaskakującą jakość w...

Zobacz więcej