Ekskluzywny hotel wybrał wzmacniacze Powersoft

Ekskluzywny hotel wybrał wzmacniacze Powersoft

14 grudnia 2018, 09:00
Producent: Powersoft
Dystrybucja: SoundTrade

System Audio nowego, pięciogwiazdkowego hotelu Nyota w Rumunii jest zasilany przez wzmacniacze Powersoft Ottocanali. Położony pomiędzy Dunajem a Morzem Czarnym z oszałamiającym widokiem na jezioro Siutghiol oferuje luksusowe zakwaterowanie w połączeniu z najnowocześniejszym zapleczem konferencyjnym i rozrywkowym.

 

Potrzebne było najlepsze rozwiązanie i jedyną realną opcją było zastosowanie wzmacniaczy Ottocanali Powersoft, aby zapanować nad niezliczoną liczbą stref, które uwzględniają również pokoje hotelowe.

 

Aby zrealizować wyrafinowane plany hotel potrzebował systemu audiowizualnego, który obejmowałby wszystkie obszary w obiekcie, w tym sale konferencyjne i teatr dla siedemdziesięciu osób, z priorytetem dla komunikatów DSO z możliwością lokalnej i zdalnej kontroli stref. Konieczny był najlepszy system nagłośnieniowy, ale głównymi celami hotelu była jego prostota użycia i niezawodność.

 

[img:1]

 

Rozpoczęliśmy pracę z hotelem jeszcze przed rozpoczęciem budowy. Chociaż początkowa specyfikacja została ustalona na wczesnym etapie, po drodze nastąpiły nieuniknione zmiany. Na szczęście seria Ottocanali jest dostosowana do zmian w projekcie systemu. Wykonawcą dla AudioVision została firma Low Voltage, z którą współpracowaliśmy przy wielu wcześniejszych projektach. Instalacja zajęła prawie cztery miesiące, co miało miejsce podczas prac wykończeniowych.

Pierwszym zadaniem było odpowiednie pokrycie wszystkich obszarów nagłośnieniem z muzyką i komunikatami oraz umożliwienie w niektórych strefach odtwarzania muzyki z lokalnego źródła, alternatywnie do źródła ogólnego dla całego hotelu. Komunikaty DSO miały mieć najwyższy priorytet, a także możliwość emitowania komunikatów do różnych pojedynczych stref lub wszystkich razem. Sale konferencyjne, nazwane Blue and Moon, miały mieć własne, niezależne systemy dźwiękowe, które można łączyć ze sobą w przypadku połączenia tych sal w jedno duże pomieszczenie.

Marius Craiu - Integrator systemów i menedżer ds. sprzedaży i marketingu w AudioVision Store

 

[img:4]

 

Modele Ottocanali 4k4 zostały wybrane do projektu przez AudioVision, ponieważ zapewniały nie tylko możliwość mieszania systemów głośnikowych o niskiej i wysokiej impedancji (w hotelu użyto ponad 80 źródeł), ale także redundantny zasilacz, możliwość przypisywania sygnałom wejściowym priorytetów, DSP umożliwiające pełną obróbkę wszystkich sygnałów i programowalną matrycę wejściową, a wszystko to wewnątrz obudowy 2U dla ośmiu kanałów mocy wraz z DSP. Sześć z ośmiu kanałów zostało skonfigurowanych dla głośników o niskiej impedancji z pozostałymi dwoma kanałami wykorzystywanymi do zasilania linii 100 V.

Dla dwóch sal konferencyjnych (dla 16 osób) i tarasu, wykorzystano wzmacniacze Powersoft Duecanali 804. Sale konferencyjne mogą być używane pojedynczo lub połączone w jedną przestrzeń 40-osobową. Modele Duecanali działają w prosty sposób, dodatkowo zapewniając wyjątkowo niski pobór mocy. Projekcyjne można łączyć bezpośrednio z laptopami i tabletami przez Bluetooth.

 

[img:2]

 

Sterowanie urządzeniami odbywa się za pośrednictwem oprogramowaniem Armonía Powersoft, które służy nie tylko do projektowania i konfiguracji systemu, ale także zapewnia proste ekrany kontrolne i może być zintegrowane ze sterownikami AMX i Crestron, na przykład w celu ułatwienia lokalnego użytkowania. Różne widoki chronione są hasłem, co daje możliwość dedykowanej dla różnych operatorów konfiguracji w celu zarządzania określonymi strefami i regulacji głośności.

 

Hotel nie ma własnych inżynierów dźwięku, ale ich personel IT jest całkowicie zadowolony z systemów kontroli, które dla nich zastosowaliśmy.

Marius Craiu

 

[img:5]

 

Craiu skonfigurował widok operatora na podstawowy poziom (głośności dla poszczególnych stref i źródeł), ale może w łatwy sposób skonfigurować panele operatora w dowolnym momencie, aby zapewnić dodatkową funkcjonalność dla personelu technicznego.

Craiu zauważa, że przy 80 źródłach na obiekcie zlokalizowanie uszkodzenia w razie awarii mogłoby wymagać czasu, ale w przypadku Powersofta z pomocą przychodzi funkcja pomiaru impedancji - Live Impedance - integralna część oprogramowania Armonia. Ułatwia to nadzór instalacji.

 

Na wszelki wypadek dodaliśmy zapasowe źródło priorytetowe. Czy jest to tak proste i niezawodne, jak w założeniach? Hotel pracuje na systemie od początku sezonu letniego i nie zadzwonili do mnie ani razu, a wiadomo, że brak wiadomości jest dobrą wiadomością. Teraz w pełni doceniają jakość swoich wzmacniaczy!

Marius Craiu

 

[img:3]

 
Wzmacniacze, końcówki mocy

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

SoundTrade

tel.: +48 22 632 02 85
Godziny otwarcia:

Pon - Pt:  09:00 - 17:00

adres:
ul. Kineskopowa 1 05-500 Piaseczno k/Warszawy

Pro Audio

EAW prezentuje wzmacniacz UXA4416 wraz z aktualizacją Resolution
Więcej wiadomości