"Teatr na Wodzie" - kolejna rekrutacja - PRACA NA STATKU

"Teatr na Wodzie" - kolejna rekrutacja - PRACA NA STATKU

27 grudnia 2018, 11:58
autor: Alicja Reszpondek

O możliwości pracy jako realizator oświetlenia na potężnych statkach pasażerskich ostatnio robi się coraz głośniej. Nic dziwnego, gdyż taki rodzaj turystyki znacznie rozwija się na przestrzeni ostatnich lat, a technologia wykorzystywana na takich, “wodnych miastach” i to wszelakiego rodzaju - nie tylko ta wykorzystywana w rozrywce - daje naprawdę przeogromne możliwości. 

Prócz profesjonalnego środowiska pracy, wycieczkowiec otwiera nam perspektywę na podróże w najdalsze zakątki świata. 

O możliwości “zaciągnięcia się na pokład” dowiedziałam się parę lat temu i od pierwszego momentu decyzja o podróży połączonej z możliwością zaawansowanego podszkolenia się w systemach MAlighting i pracy z timecode zaczęła nabierać wyraźniejszych barw. W lecie ubiegłego roku zdecydowałam się wysłać aplikację i po niespełna miesiącu miałam spotkanie w siedzibie firmy w Berlinie. Po pomyślnie zakończonej rozmowie wstępnej sprawdzono kilka praktycznych umiejętności programowania na konsoletach GrandMA 2. Potem zostały formalności*(szkolenia on-line, badania medyczne) których ze względu na wiele międzynarodowych przepisów było całkiem sporo. Przy dużej motywacji można jednak wszystko, czego potrzebujemy, zebrać w ciągu kilku dni. Przez cały formalny proces jesteśmy przeprowadzani w przyjaznej i profesjonalnej atmosferze, będąc szczegółowo informowanym o warunkach kontraktu, jak i samym życiu na statku. 

 [img:1]

Mój kontrakt rozpoczął się 4 grudnia w Dubaju. Opóźnienia lotu spowodowały, że utknęłam jeden dzień na Ukrainie, ale mimo takiej wpadki zostałam profesjonalnie “dostarczona” na statek. Czekało mnie 3 miesiące rejsu po Zatoce Omańskiej i Morzu Arabskim. W Lutym dotarliśmy do Indii, gdzie zatrzymaliśmy się na Goa i w Bombaju, a wczesną wiosną przepłynęliśmy Kanał Sueski, dobiliśmy do Jordanii i Izraela, zwiedzając następne niemalże całe wybrzeże Europy. W pół roku odwiedziłam 21 krajów. 

Na tych, którzy lądują na pokładzie po raz pierwszych czeka całkiem spory pakiet szkoleń dotyczących bezpieczeństwa, ochrony przeciwpożarowej czy ewakuacji, a potem w ciągu całego kontraktu odbywają się regularne ćwiczenia, utrwalające zdobytą wiedzę. 

Na statku floty Mein Shiff, gdzie miałam okazję pracować odpowiadałam za duży teatr. Był on wyposażony w kilkadziesiąt nowoczesnych jednostek oświetleniowych od Martina, kilkadziesiąt jednostek oświetleniowych od Robe, pełnowartościowy system MA Lighting, GrandMa 2 Full size z zestawem dedykowanych procesorów oraz system Pandora Cooluxdo obsługi multimediów. Teatr wyposażony jest w duże ruchome ekrany ledowe, konstrukcje mogące poruszać się w trakcie spektaklu oraz dodatkową ruchoma automatykę sceniczną. 

[img:3]

[img:4]

Wszystkie show zaprogramowane są w pełnym timecodzie, a jako operator odpowiadasz za ich prawidłowy przebieg. Na statku regularnie pojawiają się gościnnie artyści oraz organizowane są wydarzenia tematyczne, zarówno dla pasażerów, jak i załogi, na których masz szansę wykazać się swoja kreatywnością. 

Przez pierwsze dwa tygodnie jesteś wdrażany przez osobę, która kończy kontrakt na Twoim stanowisku we wszystkie szczegóły Twojej pracy, jak i życia na statku. 

Mimo różnorodności kultur (na moim statku mieliśmy crew z ponad 40 krajów świata) na statku nie ma żadnej ksenofobii, rasizmu czy nietolerancji na tle seksualnym. Polityka “zero tolerancji” dotyczy jednak używek, co jest restrykcyjnie przestrzegane, jak i limitowi na spożywanie alkoholu. 

Na statku pracujemy codziennie, ale nie w każdy dzień odbywają się spektakle teatralne. W dniach, w których np. wymieniają się turyści w teatrze odtwarzane jest np. nocne kino lub krótka powitalna prezentacja. Nie zabraknie Ci więc czasu na zwiedzanie. 

Zdecydowałam się na półroczny kontrakt, choć nnajkrótsze zaczynają się od 2 miesięcy. Jako ciekawostkę wspomnę, że przy każdym kontrakcie przysługuje możliwość odwiedzin przez bliskiego lub członka rodziny. 

Po pomyślnie zakończonym kontrakcie odebrałam sporo zapytań od potencjalnych zainteresowanych dotyczących samej pracy, jak i życia na statku, więc mam nadzieje tym artykułem odpowiedziałam na kilka z nich. 

 

Zasady rekrutacji

W najbliższych dniach odbywa się rekrutacja na kolejny rok. Potencjalni kontraktorzy spotkają się na castingu 3-go stycznia w Gdańsku w klubie b90. Wysłanie CV jest jednak niezbędne do przejścia pierwszego etapu rekrutacji. Jeśli jesteś zainteresowany/zainteresowanych pracą na statku wyślij swoje CV wraz ze zdjęciem i numerem telefonu na adres e-mail info@teatrnawodzie.pl w temacie wpisując INFOLIGHT, po więcej szczegółów zapraszamy na stronę www.teatrnawodzie.pl 

 

[img:2]

 

Ruchome głowy Reflektory Oświetlenie architektoniczne Zrealizowane instalacje

HiFi

Sennheiser obniża ceny zestawów XS Wireless Digital o ponad 40%
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz