NAMM'19: Perkusyjne nowości Aquarian

NAMM'19: Perkusyjne nowości Aquarian

11 lutego 2019, 11:00
autor: Paweł Ostrowski
Producent: Aquarian
Dystrybucja: Music Info

Po stoisku Aquarian oprowadzał nas Jamie Harris, człowiek który z wielkim zaangażowaniem i pasją opowiedział nam o nowych produktach. Jak się dowiedzieliśmy z rozmowy, Aquarian nie jest typową korporacją wypuszczającą na rynek dużo, często i z chęci zysku. Mimo to wiele produktów producenta sprzedaje się świetnie, włącznie z naciągami, znanymi nam od lat.

Śledząc rynek nowości i konsekwetnie wdrażane rozwiązania, łatwo przekonać się o tym co mówił Jamie - Aquarian to brand otwarty na potrzeby perkusistów i umiejący sprostać im oczekiwaniom, nawet jeśli ich inowacje śledzą rozwiązania innych producentów, obecnych na rynku.

 

 

'Ice White’ Reflector Series Drumheads

To jedna z kluczowych nowości Aquarian na ten rok. Linia naciągów powstała ze współpracy z perkusistką Eric Moore'm, który jak wiemy potrafi znamienicie przyłożyć w bęben... Seria "Ice White" jest stworzona pod kątem takich właśnie brutali, uderzających mocno i z werwą. Naciągi zapewniają studyjną jakość dźwięku podczas występów live, a ponadto ich budowa sprawia, że nie potrzebujemy wytłumiać ich dodatkowo, aby pozbyć się nadmiernych przydźwięków i innych nieporządanych tonów.

Dolna warstwa naciągów zbudowana jest z superwytrzymałej, gładkiej powierzchni o grubości 0.10mm, podczas gdy warstwę górną stanowi powłoka 0.07 milimetrowa. Rezultatem tych dwóch powierzchni naciągu jest brzmienie jakie otrzymujemy - okrągłe, ciepłe, z dużą ilością rezonansu w dolnym paśmie, a zarazem jasne tonalnie podczas mocnego grania, jak też czyste i skoncentrowane podczas szybkiego grania. Naciągi dostępne w rozmiarach 6-26".

 

[img:2]

 

SUPER-Mesh Practice Drumheads

To nowa linia naciągów siateczkowych, produkowanych przez Aquarian. Zapewniają "bezszelestne" buszowanie za zestawem, czyli - jak przystało na naciągi siateczkowe - redukują dźwięk instrumentów praktycznie do zera. Naciągi stanowią alternatywę dla bębnów elektronicznych, chociaż jak wiemy, bezdźwięczne naciągi w wersji siateczkowej nie są na rynku światowym nowością. 

 

[img:3]

 

Dużo ciekawszym produktem pod względem minimalizacji hałasu wydaje nam się seria padów redukujących znacznie poziom wydobywanego dźwięku, ale pozostawiająca naturalnie wybrzmienie instrumentów, choć zminimalizowane pod względem głośności prawie do zera (w tym wypadku "prawie" robi jednak różnicę"). Seria nosi nazwę SUPER PAD i dostępna jest w różnych rozmiarach, zapewniających szybkie wytłumienie zestawu, bez jednak większej ingerencji w jego walory brzmieniowe. Z chęcią przetestujemy tę linię padów w praktyce.

 

[img:4]

 

Zapraszamy do obejrzenia treściwej relacji ze stoiska Aquarian, którą stworzyliśmy dzięki uprzejmości Jamie Harrisa, opowiadającego nam o nowych produktach. W materiale filmowym więcej info na temat wyżej opisanych nowinek oraz jeszcze kilku innych.

 

Akcesoria Naciągi

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Aquarian rozwiń listę sklepów

Audio piknik w Łomiankach - nowy rozdział dla branży pro audio?
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz