NAMM'19: Istanbul Mehmet Legend Dry Series

NAMM'19: Istanbul Mehmet Legend Dry Series

25 lutego 2019, 11:00
autor: Paweł Ostrowski
Producent: Istanbul Mehmet

Stoisko Istanbul Mehmet przyciągało uwagę. Nie dość, że ponętnymi zestawami talerzy, efektownymi banerami o ciekawych grafikach to i obecnością tak znamienitych gości jak Rick Latham.

Z drugiej strony Mehmet zaprezentował bardzo ciekawą nowość, którą właściwie niesposób byłoby nazwać nowością, kierując się zasadą zdrowego rozsądku, ale... I właśnie ta ciekawość nie pozwoliła nam przejść obok, nie zahaczając o stoisko Istanbul Mehmet.

 

[img:1]

 

Zapowiadaną nowością tego roku jest seria Istanbul Mehmet Legend Dry. Legendarna, a zarazem nowa seria wyśmienitych brzmieniowo talerzy występuje w zestawie: 22″ ride, 18″ oraz 20″ crashe, and 15″ hi-hat. Talerze sprzedawane są w zestawie, jak też pojedynczo. Seria nie jest zbyt liczna, jako że do dyspozycji mamy tylko 4 rodzaje talerza, za to każdy z nich obdarzony jest indywidualnym charakterem, a ponadto instrumenty wchodzące w skład zestawu idealnie do siebie pasują, jak zapewnia producent.

 

[img:2]

 

22-calowy ride posiada wyraźne ślady kucia, co wpływa na jego brzmienie. Jest instrumentem mocno zdefiniowanym, o dosyć suchym i krótkim brzmieniu jak na talerz tej średnicy. Posiada jednocześnie swój ride'owy charakter, świetnie składając się brzmieniowo z 15-calowym hihatem swojej serii. Crashe natomiast są soczyste, ciepłe, o przyjemnym, niskim wybrzmieniu i doskonałej plastyce dynamicznej. Hihat jest dźwięczny i stonowany. Ogólnie trzeba przyznać, że set talerzy jest naprawde ekskluzywny i sprawdzi się zapewne w niejednej stylistyce muzycznej, nie tylko jazzowej.

 

[img:3]

 

Obejrzyj nagranie filmowe z udziałem talerzy Istanbul Mehmet Legend Dry oraz Istanbul Mehmet 61st Anniversary i Istanbul Mehmet Tonny Williams Signature:

 

.

Talerze Crash Ride Hi-Hat
Top Of The Top Sopot Festival 2022 (wywiady)
Więcej wiadomości