ISE'19: Nowości instalacyjne od Meyer Sound

6 marca 2019, 09:00

Na tegorocznych targach ISE w Amsterdamie klasycznie nie mogło zabraknąć firmy Meyer Sound. W tym roku pochodzący z Kalifornii producent skupił się na prezentacji najnowszych produktów z zakresu systemów instalacyjnych.

Niedawno pisaliśmy o ultra-kompaktowych kolumnach UP-4slim. W tym roku połączona została ona z subwooferem MM-10, tworząc niewielkich rozmiarów zestaw o niebanalnej mocy. Kolumny połączone są ze sobą przy pomocy lekkiej, aluminiowej tyczki. Jako, że UP-4slim wykorzystują zasilanie Intelligent DC 48V, to tym razem dostarcza je do nich bezpośrednio subwoofer - przy pomocy zasilacza, który został umieszczony w jego obudowie. Zestaw jest fabrycznie skrosowany w tzw. trybie native mode, który zwalnia użytkownika z potrzeby wykonywania jakichkolwiek działań w zakresie strojenia zestawu.

 

 

Podczas targów świetnie zaprezentowane zostały możliwości łączenia systemów instalacyjnych - w formie ogromnej planszy. Znalazły się na niej wszystkie komponenty niezbędne do stworzenia tego typu zestawu - począwszy od zasilaczy (MPS-488HP, MPS-482HP), subwooferów (UMS-1XP), kolumn (UPM-1XP, MM-4XP, Slim), głośników sufitowych, kinowych (Ashby) itd. Ważną cechą zasilaczy jest to, że zajmują się one dodatkowo dystrybucją sygnału.

 

[img:1]

 

Wraz z usunięciem z produkcji systemów UPA światu zaprezentowana została seria Ultra-X. Jest to całkowicie nowy pomysł na linię kompaktowych, aktywnych kolumn typu Point-Source. Na ich pokładzie znajduje się potrójny wzmacniacz klasy D o mocy 1,950 W. Jego zadaniem jest napędzanie dwóch przetworników 8” i jednego drivera kompresyjnego 3”. Kolumna wyróżnia się dowolnie obracalnym falowodem, który jest dostępny w dwóch wersjach - 110° x 50° lub 60° x 50°. W porównaniu do poprzedniej serii zmniejszono również wagę - o ponad 10 kilogramów.

 

[img:2]

 

Na ISE nie mogło zabraknąć również znanej serii kolumn UPQ. Jest to zdecydowanie jedna z najbardziej popularnych, aktywnych kolumn ze stajni Meyer Sound. Na targach światu zaprezentowany został model UPQ-D w trzech wersjach UPQ-D1, D2 i D3. Różnią się one dyspersją - UPQ-D1 (80° x 50°), UPQ-D2 (50° x 50°) i UPQ-D3 (80° x 80°). I tym razem producentowi udało się “odchudzić” kolumny o około 10 kg.

 

Zdjęcia ze stoiska Meyer Sound podczas ISE'19:

[img:3]

[img:4]

[img:5]

[img:6]

[img:7]

[img:8]

[img:9]

[img:10]

[img:11]

[img:12]

[img:13]

[img:14]

 
Zestawy przenośne (PA) Kolumny i głośniki instalacyjne Kolumny i głośniki Pełnopasmowe aktywne Nagłośnienie instalacyjne

Gdzie kupić?

Meyer Sound Meyer Sound www.meyersound.com

Dystrybucja w Polsce:

NAMM'20: Ciekawy design i wysoka jakość. Oto Walden!
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz