NAMM'19: Drum Wallet i Pocket Watch - przydatne perkusyjne gadżety

19 marca 2019, 10:00
autor: Paweł Ostrowski
więcej info: NAMM NAMM tel: (001) 760-438-8001 www.namm.com

Prezentujemy kolejne perkusyjne gadżety jakie spotkaliśmy na targach NAMM Show 2019. Opiszemy tym razem portfel perkusisty, choć nie będzie to temat tak drażliwy, jak nasze zarobki. Nie od dziś jednak wiadomo, że używa się portfela w celu poprawy brzmienia werbla. Okazuje się, że można wyspecjalizować się i w tej dziedzinie, oferując bębniarzom w pełni profesjonalne portfele do poprawy jakości soundu.

 

Portfel perkusyjny

Wielu wybitnych perkusistów wykorzystuje swoje portfele w graniu na żywo i / lub w studiu do kontrolowania niepożądanych przydźwięków, zwłaszcza werbla, choć nie tylko. Portfel zwykle jest umieszczany na krawędzi bębna, w pobliżu obręczy, czasem bywa otwarty i zawieszony na obręczy, czasami zamknięty i opierający się o obręcz. Drum Wallet zainspirował się tym powszechnym rozwiązaniem, po to by stworzyć jeszcze bardziej innowacyjne "portfele", dając perkusistom jeszcze szersze możliwości ich wykorzystania. 

 

[img:5]

 

Sprzęt ten pasuje na dowolnych rozmiarów werbel oraz na tomy w rozmiarze od 10 do 18 cali. Posiada w sobie wszystkie zalety tradycyjnego portfela (poza tym, że nie ma w nim pieniędzy!), dając tę samą specyfikację brzmienia co portfel tradycyjny.

 

Zegarek kieszonkowy

Pocket Watch to drugi z oferowanych przez producenta tłumików. Różni się konstrukcją, a więc i swoją masą i wynikającą z niej przyczepnością do naciągu werbla, a ponieważ jest lżejszy, więc bardziej odbija się po uderzeniu, dając efekt naturalnego pogłosu. Mimo bardziej otwartego brzmienia, Pocket Watch w dalszym ciągu tłumi niepożądane przydźwięki, zapewniając bogaty, zwarty, wyraźny atak instrumentu. 

 

[img:4]

 

Lista perkusistów wykorzystujące system tłumienia Drum Wallet jest imponująca, biorąc także pod uwagę wybitne nazwiska perkusyjnej sceny, takie jak: Omar Hakim, William Calhoun, Horacio Hernandez, czy Shawn Pelton.

 

Prezentacja video tłumików w wykonaniu właściciela:

Cena Drum Wallet'a - 25 $

 
Akcesoria Inne

Perkusja

NAMM'20: Nowy mobilny zestaw od Tamy, czyli Club Jam Flyer Kit
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz