ISE'19: biamp z pełną ofertą dla rynku instalacji AV

ISE'19: biamp z pełną ofertą dla rynku instalacji AV

14 marca 2019, 09:00
Producent: Biamp

Kompleksowość - to chyba jedno z głównych haseł jakie obserwujemy na ISE w tym roku. Producenci czują potrzebę stworzenia wielu płaszczyzn współpracy z Klientami. Dziś zajmiemy się amerykańską firmą biamp, która dołącza do grupy firm, posiadających kompletną ofertą systemu instalacyjnego, złożonego ze wszystkich elementów toru sygnałowego. Zabieramy Was na wycieczkę po stoisku i nowościach biamp (ISE2019)  wraz z przedstawicielem marki w Polsce - Maciejem Wołoszyn (Audio Plus).

Biamp to jeden z niekwestionowanych liderów w zakresie produkcji szeroko pojętych rozwiązań instalacyjnych. Trzonem jej oferty są rozbudowane platformy AV (Tesira, Devio, Nexia itd.), które znajdują zastosowanie w ogromnej ilości systemów na całym świecie.  

Finalnie, od tego roku producent może pochwalić się kompletną ofertą systemu instalacyjnego, złożonego ze wszystkich elementów toru sygnałowego. Są to mikrofony, procesory, wzmacniacze mocy i zestawy głośnikowe. I to właśnie ten ostatni element był czymś, co zostało w sposób szczególny przedstawione na targach. Firma biamp zaprezentowała dwa typy głośników - klasyczny, sufitowy z 6.5” przetwornikiem o niskiej impedancji a także modele podwieszane P6.

Na targach prezentowane były również matryce mikrofonowe TCM-1, które oparte są na protokole cyfrowym AVB. W przeciwieństwie do zeszłego roku i propozycji zwieszanej, tym razem moduł umieszczony został w kompaktowej obudowie sufitowej jak i stołowej.

Seria Tesira w tym roku poszerzona została o dwa, nowe modele czterokanałowych wzmacniaczy mocy. Ich najważniejszym aspektem jest fakt, że każdy z kanałów może być niezależnie sterowany i konfigurowany. Oznacza to, że użytkownik może wybrać tryb pracy - 70/100V lub niskoimpedancyjny. Wzmacniacze mogą pracować jak i być łączone poprzez protokół AVB. Ciekawostką jest funkcja locate, która umożliwia sprawdzenie długości (trasy) połączenia pomiędzy wzmacniaczem a głośnikiem.

Firma biamp wyróżnia się ścisłą współpracą z innymi markami, co świetnie pokazane zostało podczas tegorocznych targów. Jedną z największych nowości jest fakt, że biamp jest teraz właścicielem marki cambridge, która dostarcza systemy maskowania dźwiękiem. Zapewniają one opcję utajnienia rozmów w miejscach, w których tego typu działanie jest konieczne. Cały system składa się z specjalnie zaprojektowanego zestawu produktów - od mikrofonów analizujących mowę, procesory aż po głośniki emitujące szum dopasowany do skutecznego jej maskowania.

 

Galeria zdjęć ze stoiska biamp:

 

[img:1]

[img:2]

[img:3]

[img:4]

[img:5]

[img:6]

[img:7]

[img:8]

[img:9]

[img:10]

Nagłośnienie instalacyjne Kolumny i głośniki instalacyjne Wzmacniacze i miksery instalacyjne Dźwiękowe systemy ostrzegawcze (DSO) Centrale Głośniki Systemy interkomowe Źródła dźwięku Video i kamery Instalacje - akcesoria

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Ciekawe instalacje:CKUP w Lublinie najnowszą realizacją Polsound
Więcej wiadomości