Ciekawe instalacje: Dworzec Lokalny w Rzeszowie

13 marca 2019, 09:00
więcej info: TOMMEX TOMMEX tel: +48 (22) 853 58 02 www.tommex.pl

System nagłośnienia zmodernizowanego Dworca Lokalnego w Rzeszowie oparto o elektronikę amerykańskiej marki Ashly oraz zestawy głośnikowe marki Community. Do nagłośnienia peronów wykorzystano 11 zestawów głośnikowych DS5 i 3 zestawy DS8.

Dodatkowo do nagłośnienia budynku dworca - komunikacji, poczekalni i strefy pasażera - wykorzystano sufitowe głośniki niemieckiej marki Bosch LC1-UM-06E8. Urządzenia głośnikowe zasilają wzmacniacze mocy (8x 250W / 100V) wbudowane w matrycę audio z procesorem DSP - Ashly PEMA 8250.

 

[img:1]

[img:2]

 

Urządzenie jest odpowiedzialne jednocześnie za zapewnienie odpowiedniej jakości dźwięku w obiekcie (procesor DSP uwzględniający filtry FIR dedykowane do zestawów głośnikowych Community, korektory graficzne, parametryczne, czy pełną obróbkę dynamiczną sygnałów z mikrofonów i serwera zapowiedzi głosowych), priorytetowanie sygnałów wejściowych oraz automatyczną regulację wzmocnienia systemu, w zależności od zmieniającego się tła akustycznego. Do pomiaru poziomu tła akustycznego na peronach wykorzystano mikrofony kierunkowe marki Sennhesier, zawieszone w uchwytach Rycote Softie, umożliwiające pracę mikrofonów w trudnych warunkach zewnętrznych.

Automatyczna regulacja wzmocnienia w systemie, w zależności od zmieniającego się tła akustycznego, pozwala na osiągnięcie na dworcu klarownego, zrozumiałego komunikatu, nawet podczas przejazdu koło peronu głośnego autobusu. Takie rozwiązanie niweluje także problem zbyt głośnych komunikatów pasażerskich, uciążliwych dla sąsiedztwa (szczególnie w godzinach nocnych), gdyż nie ma potrzeby ustawiania w systemie wysokiego poziomu komunikatów na stałe.

 

[img:3]

[img:4]

 

Do zarządzania systemem wykorzystano sterownik Ashly - FR-8, wyposażony w zestaw programowalnych suwaków i przycisków. Dodatkowo w systemie nagłośnienia wykorzystano dwa wysokiej jakości aktywne di-boxy australijskiej marki ARX - USB - DI PLUS, wyposażone w porty USB, podłączone do serwerów zapowiedzi głosowych (podstawowego i redundantnego), mające na celu zapewnienie odpowiedniej jakości sygnału audio pomiędzy serwerami a matrycą.

Dostawę i uruchomienie zrealizowała firma TOMMEX Żebrowscy sp. J.

 

[img:5]

 
więcej: tommex.pl
Kolumny i głośniki instalacyjne Nagłośnienie instalacyjne Ciekawe instalacje w Polsce

Gdzie kupić?

Ashly Audio Ashly Audio ashly.com

Dystrybucja w Polsce:

TOMMEX

tel.: +48 (22) 853 58 02
adres:
ul. Arkadowa 29 02-776 Warszawa

Sklepy muzyczne > Ashly Audio rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

TOMMEX

tel.: +48 (22) 853 58 02
adres:
ul. Arkadowa 29 02-776 Warszawa
SoundTrade nowym dystrybutorem Beyerdynamic w Polsce
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz