Portman Lights rośnie w siłę.

Portman Lights rośnie w siłę.

26 marca 2019, 08:57
Producent: Portman

Portman Lights to niezwykle dynamicznie rozwijająca się polska marka, która projektuje i produkuje unikalne, dekoracyjne oświetlenie sceniczne. Otrzymaliśmy komunikat od producenta, że firma uzyskała niezwykle istotne dla nich zagraniczne wsparcie inwestycyjne. Twórcy odnoszących sukcesy marek światowych, jak Axente, Ayrton, Sicty82 czyli Xavier Drouet, Jérôme Bréhard i Alain-René Lantelme  zobaczyli w tym młodym, polskim zespole to, co decyduje o sukcesie – innowacyjność, bezapelacyjna pasja i kreatywność w działaniu.

Kooperacja ta pozwoli zapewne zwiększyć możliwości badawczo-rozwojowe, usprawnić obsługę klientów oraz przyspieszyć proces powstawania nowych produktów, zgodnie z rosnącym zapotrzebowaniem rynku.  

 

O firmie: 

Portman Lights  wystartował z przytupem, osiągając natychmiastowy sukces. Założony w 2016 roku przez projektanta oświetlenia, Łukasza Sztejnę oraz kierownika ds. rozwoju biznesu, Dominika Zimakowskiego, w zaledwie 30 miesięcy, dzięki trzem wysoce wyspecjalizowanym i opatentowanym produktom w swoim portfolio stał się niekwestionowanym czarnym koniem w branży oświetlenia scenicznego. Oczywiście nie osiadł na laurach, w 2019 zaprezentuje nowe produkty, w tym jeden na zbliżających się targach branżowych Prolight + Sound we Frankfurcie. Warto wspomnieć, że Portman Lights ma sieć dystrybucyjną złożoną z 25 najlepszych dystrybutorów obejmującą 35 krajów i portfolio z takimi nazwiskami, jak Cher, Ed Sheeran, Miley Cyrus, Mumford and Sons, Sting; festiwali rozmiaru Glastonbury, Roskilde, Open'er czy programów telewizyjnych, jak X Factor UK, America's Got Talent, Głos Hiszpanii, Niemcy, Holandia, finały Eurowizji 2018 ... i wiele innych.

 

„Chcemy być jedną z najlepszych marek w dekoracyjnym oświetleniu scenicznym i wciąż się rozwijamy oraz opracowujemy nowe produkty. R&D to najważniejszy obszar naszej firmy i, aby kontynuować produkcję bardziej dojrzałych produktów o świetnym designie i doskonałej funkcjonalności, postanowiliśmy poszukać inwestorów, którzy mogliby pomóc nam przenieść Portmana na jeszcze wyższy poziom w branży.  Potrzebowaliśmy prawdziwie doświadczonego partnera, z najlepszymi globalnymi znajomościami oraz najgłębszą wiedzą i doświadczeniem na rynku. Kogoś, kto opracował wiele marek w branży i może pomóc nam w osiągnięciu bezpiecznej i stabilnej przyszłości. 
- mówi Zimakowski.

 

The French Team, jak określa się inwestora Portman Lights, znalazł się spośród sieci dystrybutorów marki. Wcześniejsza współpraca z marką Axente, która stała się dystrybutorem Portman Lights w 2017 roku przyniosła zarówno obopólne zaufanie, jak i znakomite porozumienie na poziomie biznesowym. 

„Odkryliśmy, że mają oni bogate doświadczenie w tworzeniu i rozwijaniu marek, ale co ważniejsze, odkryliśmy, że jest między nami chemia i podzielamy te same wartości, takie jak zaufanie i uczciwość. Jako innowacyjna firma, która rozwija się niezwykle szybko, musieliśmy zdobyć silne i długoterminowe wsparcie. Nowe partnerstwo zwiększy nasz potencjał badawczo-rozwojowy, umożliwi skorzystanie z 30.letniego, jakże cennego doświadczenia inwestora, jego wiedzy i zaawansowanego technologicznie podejścia do rozwoju, a jednocześnie zapewni sytuację, w której to Portman Lights będzie nadal prowadzony przez tych samych ludzi, których pasja zapoczątkowała całą jego historię. ” 
– podkreśla Zimakowski

 

Pierwotny zespół operacyjny i zarządczy Portman Lights pozostaje niezmieniony z Dominikiem Zimakowskim (CEO) i Łukaszem Sztejną (R&D) utrzymującymi zarządzanie firmą. „Inwestycja naszych francuskich partnerów pozwoliła nam ulepszyć nasze wewnętrzne procesy, szybciej reagować na wymagania rynku, aby opracować bardziej dojrzałe produkty, o wyższej jakości niż kiedykolwiek. Przed nami ekscytujący czas! ”- podsumowuje Zimakowski.

 

„Nasza inwestycja w Portman Lights to coś więcej niż tylko operacja finansowa. To ludzka historia, którą my, partnerzy, chcemy pisać z tym dynamicznym i innowacyjnym młodym zespołem” - potwierdza Xavier Drouet z francuskiego zespołu.

 

Galeria wybranych show z udziałem Portman Light:

 

 [img:4]

Bon Jovi, iHeartRadio Music Awards, USA, 04.2018

[img:5]

[img:6]

Grammy 2019 Miley Cyrus&Shawn Mendes

[img:7]

Hozier _Jonathan Ross Show 2018

[img:8]

Kortez

[img:9]

Mumford and Sons

[img:10]

Royal Blood

[img:11]

Sondre Justad, Norway, 04.2018

[img:12]

The Voice of Spain

[img:13]

The Prodigy

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Przedsiębiorstwo Specjalistyczne TEATR

adres:
al. Krakowska 20 05-090 Sękocin Nowy
Q-SYS ogłasza kolejną ewolucję swojej platformy programowej
Więcej wiadomości