MESSE'19: Nowa seria statywów Touring od Gravity

MESSE'19: Nowa seria statywów Touring od Gravity

5 kwietnia 2019, 09:00
Producent: Gravity
Dystrybucja: ADAM HALL Group GmbH

Na tegorocznych targach Prolight + Sound 2019 we Frankfurcie nad Menem marka Gravity, należąca do Adam Hall Group, zaprezentowała nową serię Touring - pierwszą w historii serię statywów przeznaczoną specjalnie na rynek profesjonalnych wypożyczalni sprzętu. Statywy serii Touring marki Gravity są wykonane w całości z metalu i przekonują swą wytrzymałą konstrukcją, odporną nawet na bardzo intensywne użytkowanie.

Ponadto są wyposażone w zabezpieczone przed wypadnięciem metalowe pokrętła oraz szereg innych przydatnych detali, zauważalnie ułatwiających życie „on the road”. Oczywiście statyw to statyw, jednak seria Touring pokazuje, jak wiele może zdziałać świeże podejście oraz przemyślana i właściwie ukierunkowana strategia produktowa.

 

[img:1]

 

Nowa seria Touring marki Gravity to statywy na długie lata, skierowane do wymagających odbiorców profesjonalnych z segmentu rental/ touring. Dlatego projektanci marki Gravity skoncentrowali się na maksymalnej stabilności i przemyślanej funkcjonalności statywów oraz innowacyjnych detalach, dzięki którym produkty te wyróżniają się spośród porównywalnych modeli.

Warto tu wymienić zabezpieczone przed wypadnięciem metalowe pokrętła, a także efektywny sposób mocowania wysięgnika - wystarcza zaledwie pół obrotu pokrętłem. Wszystkie rozwiązania są oparte na bogatych doświadczeniach praktycznych oraz informacjach zwrotnych uzyskanych od profesjonalistów z branży rental/ touring - techników scenicznych, pracowników magazynu, a także kierowników technicznych dużych produkcji.

 

[img:2]

 

Rozwiązania dla wypożyczalni sprzętu i organizatorów tras

Podczas załadunku, rozładunku, montażu, demontażu i magazynowania sprzętu często giną małe części statywów, co w najlepszym wypadku przysparza niepotrzebnego stresu, a w najgorszym - znacząco pogarsza funkcjonalność statywu. Dlatego na przykład w statywach serii Touring pokrętła mocujące nie odkręcają się całkowicie, lecz tylko do pewnego ustalonego punktu, co wystarcza, by zmienić ustawienie danej części. Bez użycia narzędzi nie da się odłączyć pokrętła od statywu, a zatem jego zgubienie w magazynie albo w ferworze przygotowań do koncertu lub trasy jest niemożliwe.

Jednocześnie wystarczy tylko jeden obrót pokrętłem, by zamocować wysięgnik statywu, co jest nie bez znaczenia w działalności wypożyczalni sprzętu i organizatorów tras, gdzie często pracuje się pod presją czasu. Również w zakresie regulacji wysokości statywu projektanci Gravity wzięli sobie do serca wskazówki profesjonalistów i stworzyli zoptymalizowany uchwyt o znacznie lepszej przyczepności. Statywy serii Touring są oparte na dotychczasowej sprawdzonej koncepcji konstrukcyjnej, wzbogaconej o szereg pożądanych ulepszeń, decydujących o przewadze tych produktów w praktycznym zastosowaniu.

 

Bez pierścieni G

Wszystkie statywy marki Gravity wyróżniają się swym nowoczesnym wzornictwem. Jednak w przypadku serii Touring, w wersjach standardowych, nie znajdziemy „pierścieni G”, stanowiących wizualną atrakcję charakterystyczną dla innych różnorodnych statywów tej marki, przeznaczonych dla użytkowników końcowych. W rozwiązaniach dla segmentu rental marka stawia na dyskretny profesjonalizm, dzięki któremu użytkownicy w każdej sytuacji mogą w pełni polegać na swoich statywach.

Przewiduje się, że nowa seria Touring marki Gravity będzie dostępna w sprzedaży w trzecim kwartale 2019 roku. W ramach premiery w ofercie znajdą się statyw mikrofonowy, głośnikowy i oświetleniowy. Seria Touring jest w pełni kompatybilna z innymi produktami marki Gravity.

 

Statywy

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Gravity rozwiń listę sklepów

Pro Audio

Żyj kolorowo - Klasyczny mikrofon RØDE NT1 w nowej odsłonie
Więcej wiadomości