Czym jest nowy Shure TWINPLEX? - nowości prosto z NAB Show 2019

9 kwietnia 2019, 15:00
więcej info: Polsound sp. z o.o

Dokładnie 8 kwietnia świat PRO AUDIO usłyszał o najnowszym produkcie firmy Shure o nazwie TWINPLEX. Premiera odbyła się podczas targów technologicznych NAB 2019 w Las Vegas. Shure zaprezentował nową serię mikrofonów subminiaturowych klasy premium - TwinPlexTM.

Na tą nową linię składają się mikrofony przypinane i nagłowne z kapsułami o wielkości 5 mm. Konstruktorzy zaprojektowali mikrofony w taki sposób, aby sprostać najtrudniejszym warunkom. Jak zapewnia producent TwinPlex zapewniają wokalistom naturalny dźwięk zarówno przy wysokich, jak i niskich częstotliwościach. Co istotne, nowe mikrofony zostały zamknięte w niezwykle kompaktowej formie, a więc idealnie nadają się np. podczas spektaklu, gdzie odbywa się szybka zmiana kostiumu lub mogą zostać dyskretnie umieszczone pod ubraniem bez wpływu na jakość dźwięku. TwinPlex zatem sprawdzi się w teatrze, filmie i telewizji oraz prezentacji korporacyjnych, zapewniając najwyższej jakości dźwięk.

[img:3]

 

Pięcioosobowa rodzina shure 

Seria TwinPlex składa się z czterech mikrofonów przypinanych (TL45, TL46, TL47, TL48) oraz ultralekkiego, w pełni regulowanego mikrofonu nagłownego (TH53), oferowanego w wielu kolorach, z bogatymi akcesoriami i opcjami. Dookólna konstrukcja z podwójną membraną TwinPlex zapewnia realistyczną wyrazistość i ciepło głosu, zapewniając wyjątkową spójność poza osią i najniższy na rynku poziom szumów własnych.

„Wykorzystaliśmy te mikrofony z wieloma różnymi osobami i po prostu brzmią znakomicie. Poziom szumów jest naprawdę niski, a dodatkowo zauważyliśmy praktyczny brak hałasu wynikającego z kontaktu kabla z odzieżą” - skomentował Peter Schneider, właściciel Gotham Sound.


Aby zasymulować lata intensywnego użytkowania, ultracienkie kable TwinPlex zostały poddane laboratoryjnym testom na wyginanie i rozciąganie do absolutnego limitu. Kable, dzięki innowacyjnej konstrukcji spiralnej z redundantnym ekranowaniem (rys. poniżej), są zatem niezwykle odporne na załamania. Dodatkowym atutem jest możliwość ich malowania.

„Mikrofony z kablami układały się zawsze równo przez cały czas spektaklu. Bez względu na to, czy próbowaliśmy umieścić mikrofony w peruce, czy w innej dyskretnej części stroju, nie było żadnych załamań. Mikrofony układały się tak jak tego chcieliśmy, co było fantastyczne” - powiedział Zoe Milton, inżynier dźwięku w teatrze.


TwinPlex znajdą zastosowanie w nieprzewidywalnym otoczeniu, gdzie kluczem jest całkowita niezawodność. Mikrofony zostały przetestowane podczas prac projektowych i testów w terenie, aby zapewnić idealny dźwięk niezależnie od okoliczności.

„Wiedząc, że mam w rękach produkt, który mnie nie zawiedzie podczas koncertu na żywo, sprawia, że mam dużo komfortu, kiedy pracuję. Ten mikrofon to nowe otwarcie w tym biznesie” - zauważył Michael Abbott, inżynier dźwięku w produkcji telewizyjnej.

 

  

Materiały dodatkowe:

 
[img:1:L] [img:2:R] 

 

 [img:4]

 

Mikrofony Dynamiczne Pojemnościowe Systemy bezprzewodowe Pozostałe Instrumentalne Nagłowne Zestawy mikrofonowe Reporterskie

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Shure rozwiń listę sklepów

ISE'20: SL Digital Wireless - Wielokanałowy odbiornik Sennheiser
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz