Nowości od ADJ na targach Prolight+Sound 2019 we Frankfurcie

Nowości od ADJ na targach Prolight+Sound 2019 we Frankfurcie

18 kwietnia 2019, 12:00
Producent: American DJ

Marki ADJ nikomu przedstawiać nie trzeba, Amerykański producent zaczynając od oświetlenia skierowanego głównie dla DJ-ów powoli wchodzi w urządzenia estradowe klasy średniej i nie można mu zarzucić, że robi to źle. Każdego roku targi we Frankfurcie dla wszystkich firm z branży są głównym miejscem do premierowego prezentowania nowości i ADJ w swojej polityce nie odstaje od reszty.

Jeśli mielibyśmy ocenić wielkość stoiska i ilość zaprezentowanych urządzeń to widać, że ADJ coraz mocniej chce zagruntować się w rynku oświetleniowym i nie szczędzą na to funduszy. Ale przejdźmy do konkretów - co nowego u tego producenta?

 

Allegro Z6

Allegro Z6 to całkowicie nowy wymiar belki LED. Wyposażona w 6 diod RGBW o mocy 30W każda oraz dysponująca możliwością ruchu w poziomie daje naprawdę solidną wiązkę światła, którą możemy skierować w dowolny punkt. Co ciekawe producent pokusił się o rozwiązanie idące mocno w przyszłość jeśli chodzi o tego typu urządzenia i każde z 6 oczek wyposażone zostało w zmotoryzowany zoom, którego zakres sięga od 3.5 do 38 stopni - co powoduje, że urządzenie może śmiało spełniać role washa.

 

[img:1]

 

Saber Bar 6

Kolejną ciekawą premierą była nowa odsłona dosyć znanych belek z zamontowanymi pinspotami. Mimo delikatnie odświeżonej oprawie oraz zastosowaniu nowego źródła światła (LED) urządzenie dalej przypomina starego dobrego mini ACLa, którego można jeszcze spotkać w wielu klubach w Polsce. Mowa tu o Saber Bar 6, który napędzany diodami o mocy 15W każda, osiąga temperaturę 3100K, dzięki czemu idealnie imituje ciepło światła żarowego, a zastosowana soczewka ACL nadaje wiązce 5-stopniowy kąt świecenia.

 

[img:2]

 

Seria MOVE

Dosyć dużym zaskoczeniem było dalsze rozwijanie urządzeń z serii Z MOVE, czyli „ruchomych parów”, producent tutaj pokusił się o rozszerzenie urządzenia o paletę barw RGBW w diodzie oraz zwiększenie mocy diody do 300W C.O.B. Co ciekawe w najnowszym Par Z MOVE RGBW dosyć znaczącą wygląda zmiana zakresu zoom w porównaniu do poprzednika, ponieważ w najszerszym punkcie możemy osiągnąć 37 stopni, czyli aż o 6 stopni mniej niż u poprzednika, wiązka beam za to zostaje bez zmiany (9 stopni).

 

[img:3]

 

Seria Focus

Dodatkowo na stoisku mogliśmy zobaczyć zaprezentowane już na ISE urządzenia z serii Focus, które zostało rozszerzone o urządzenie beam, Vizi w której to serii pojawił się silny Wash wyposażony w 37 diod o mocy 20W każda, dysponujące mieszaniem kolorów RGBW, czy HEX IP - tutaj do rodziny weszła nowa metrowa belka LED < wyposażona w 15 diod o mocy 12W, która oferuje kąt świecenia o zakresie 25 stopni.

 

[img:4]

 

Widać bardzo wyraźnie, ze marka ADJ próbuje małymi krokami wejść na salony oświetlenia scenicznego, aczkolwiek wydaje się, że większość nowych produktów jest dalej kierowana do środowisk DJ-skich, czy sfery eventowej, takiej jak bankiety czy wesela. Nie ma w tym nic złego, w szczególności, że z roku na rok możemy zaobserwować coraz lepszą jakość urządzeń ADJ-ta.

 

[img:5]

[img:6]

[img:7]

[img:8]

[img:9]

 
Ruchome głowy Reflektory Oświetlenie led beam PAR

Gdzie kupić?

American DJ American DJ www.americandj.eu

Dystrybucja w Polsce:

A.D.J. Supply Europe B.V.

adres:
ul. Junostraat 2 6468EW Kerkrade (Holand)

Sklepy muzyczne > American DJ rozwiń listę sklepów

(prawie) wszystko o konsolecie DiGiCo Quantum 338 [live]
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz