Clay Paky Xtylos oraz Axcor - premiery - (Prolight+Sound 2019)

Clay Paky Xtylos oraz Axcor - premiery - (Prolight+Sound 2019)

16 kwietnia 2019, 12:00
Producent: Claypaky
Dystrybucja: Prolight sp. z o.o.

Clay Paky jako producent profesjonalnego oświetlenia co jakiś czas wprowadza nowości, które na stałe zapisują się na kartach historii technologii urządzeń. Zaczynając od Sharpy, które swego czasu zdominowały rynek, przez Mythosy, aż po B-Eye, w tym roku również się nie zawiedliśmy. Włoski producent pomimo rozszerzenia serii Acor i ulepszenia swoich kultowych B-Eye zaprezentował coś całkiem nowego.

Nowe Clay Paky Xtylos - w pełni laserowe źródło światło

Można sobie zadać pytanie „co nowego można wymyślić w oświetleniu w kategorii beam” i tu się okazuje - że jeszcze coś można. Clay Paky jako pierwszy na rynku zastosował w pełni laserowe źródło światło, które jak mogliśmy zobaczyć na targach, w połączeniu z klasyczną optyką, robi spektakularne wrażenie. Urządzenie wyróżnia się intensywnymi kolorami opartymi o addytywne mieszanie kolorów RGB, z dodatkową tarczą kolorów. Wiązka jaką produkuje laser jest bardzo wyraźna i równomierna, dzięki odmiennemu źródłu nie występuje klasyczne zjawisko „hotspot”.

Zapraszamy na naszą video relację ze stoiska Clay Paky 

 

Wiązka światła ma równe 2 stopnie, ale istnieje możliwość redukcji do 0.5 stopnia za pomocą specjalnych reduktorów, które są wbudowane w urządzeniu. Do dyspozycji mamy również jedną tarczę z obrotowymi efektami gobo, dodatkową tarczę z 12 statycznymi efektami gobo (tutaj się wlicza 7 reduktorów). Urządzenie dysponuje tarczą efektów, na której znajdziemy 3 różne pryzmy oraz jeden filtr Frost, dodatkowo oprócz wspomnianych pryzm istnieje dedykowana szesnastoramienna pryzma na oddzielnym kanale.

Producent podaje, że żywotność źródła sięga do 10 tysięcy godzin! I to bez jakiejkolwiek utraty podczas końca czasu eksploatacyjnego, co sprawia, że urządzenia z nowej partii będą w pełni współgrały z tymi, już delikatnie mówiąc, „zużytymi”.  

Kolejną ciekawą rzeczą na stanowisku Clay Paky nie licząc HyB-Eye, były ulepszone K10 i K20 (aktualnie wycofane z rynku), które będą dostępne pod nazwą HyB-Eye K15 oraz HyB-Eye K25. Ponadto, doczekaliśmy się w końcu rozszerzenia rodziny Axcor o Wash 600 oraz kompletnie nowego MINI-B (7-soczewkowa wersja B-Eye).

Clay Paky zaskoczył także peryferiami o nazwie CP CloudIO. Jest to urządzenie IoT zapewniające technikom pełną diagnostykę produktów Clay Paky. Po uruchomieniu, CP CloudIO zbiera dane o godzinach żywotności lampy w każdym urządzeniu, warunkach różnych komponentów w jednostkach i aktualizuje oprogramowanie sprzętowe jeślli to potrzebne - a to wszystko łącząc się z chmurą dedykowaną dla tego urządzenia. Czekamy na premierę i szczegóły tego urządzenia. 

Koniecznie sprawdźcie naszą relację ze stoiska CP! 

 

Galeria zdjęć ze stoiska Clay Paky (Prolight + Sound 2019):

 

[img:1]

[img:2]

[img:3]

[img:4]

[img:5]

[img:6]

[img:7]

[img:8]

[img:9]

[img:10]

[img:11]

[img:12]

Ruchome głowy wash spot beam Reflektory Efekty / Lasery Blindersy Koloryzatory Lasery Skanery

Gdzie kupić?

Claypaky Claypaky www.claypaky.it

Dystrybucja w Polsce:

adres:
ul. 3 Maja 183 05-800 Pruszków
Przedsmak relacji z koncertu Dawida Podsiadło w Gdańsku. Nagłośnienie 360 stopni
Więcej wiadomości