Gitarowy Rekord Guinessa 2019 pobity ! - po raz kolejny!  [video]

Gitarowy Rekord Guinessa 2019 pobity ! - po raz kolejny! [video]

2 maja 2019, 12:28
autor: Robert Słucki

Słynny przebój Jimiego Hendrixa pt. „Hey Joe” wybrzmiał jednocześnie z 7423 gitar! To o 12 więcej niż w 2018 roku. Tym samym 1 maja 2019 roku we Wrocławiu ustanowiono nowy Gitarowy Rekord Guinnessa!

Leszek Cichoński jako ojciec Gitarowego Rekordu Guinessa ciągle popularyzuje gitarę i dba by miasto Wrocław stało się światową stolicą gitary. Ma przy tym duże poparcie także włodarzy. Nauczył Prezydenta Miasta kilku akordów i ten na scenie zagrał wraz z innymi Hey Joe. Mimo wielu obowiązków znalazł czas na rozmowę z nami. 

 

Jerzy Styczyński

Jerzy Styczyński to ikona polskiego bluesa i wielki sympatyk wrocławskiego festiwalu i Gitarowego Rekordu Guinessa. Prosto z koncertów po Stanach przyjechał do Wrocławia specjalnie by "świętować" z innymi gitarzystami. [wkrótce zapraszamy na cały wywiad ]

[img:1]

 

Leszek Możdżer

Leszek Możdżer choć jest wybitnym pianistą to gra na gitarze od dawna, sam nawet nie wie, od jak dawna. Ma bardzo ciekawe podejście do gitarzystów i lubi z nimi współpracować, co było widoczne na wrocławskiej scenie. Jest wielkim sympatykiem sześciu strun. 

  

Adam Palma

Adam Palma wciąż zaskakuje pomysłami i smakiem muzycznym. Wydawać by się mogło, że osiągnął sukces współpracując z takimi muzykami jak Biréli Lagrène, Tommy Emmanuel czy Al Di Meola. Nic bardziej mylnego, jego nowa płyta podnosi poprzeczkę. A ponadto, Adam zdradza dla was swoje trzy cenne rady do osiągnięcia sukcesu.  

 

Marek Pająk

Marek Pająk pokazał na wrocławskiej scenie lżejsze, bo bluesowe oblicz muzyczne. Będąc cały czas wierny cięższemu brzmieniu pochwalił nam się swoimi muzycznymi planami, a jest tego sporo. Zapowiedział się też z nowym instrumentem, który do Niego płynie z USA. 

 

 

Krzysztof Misiak

Krzysztof Misiak na wrocławskiej scenie pokazał się z dużą charyzmą. Po współpracy z wieloma zespołami zajmuje się solowymi projektami mocno podkreślając przy tym swój muzyczny indywidualizm, a przy tym poczucie smaku i humoru, którego mu nie zabrakło podczas naszego spotkania. 

 

Piotr Łukaszewski

Piotr Łukaszewski to muzyk wielozadaniowy. Ma duże doświadczenie instrumentalne i realizatorskie. Jako gitarzysta pewnie odnajduje się w wielu stylach muzycznych. Jako realizator najlepszego studia w tej części Europy Custom 34 może pochwalić się ważniejszymi polskimi produkcjami od hard rocka po jazz i muzykę klasyczną. Ma też wspaniałego syna Mikołaja który już koncertuje na scenie. 

 

Janek Pentz

Janek Pentz to przedstawiciel najmłodszego pokolenia gitarzystów fingerstyle. Na wrocławskiej scenie był pierwszy raz i miło usłyszeć jego twórczość. Promuje teraz swoją nową płytę, która jest podsumowaniem dotychczasowego dorobku. Bardzo otwarcie pokazuje swoją wrażliwość nie tylko w muzyce, ale też w rozmowie z nami. 

 

Konkurs na "gitarę z byle czego" na Gitarowym Rekordzie Guinnessa we Wrocławiu

Po raz kolejny uczestnicy konkursu "gitara z byle czego" mogli wykazać się zwariowaną twórczością. Aktówka - gitara, rower z gryfem, gitarowe patelnie, gitara w krześle, a nawet koło od taczki z gryfem i wiele innych kreatywnych wariacji. Przed publicznością i Jury trzeba było zagrać jakikolwiek gitarowy riff. Ocena była bardzo trudna ostatecznie zdobywcą gitary akustycznej okazał się twórca Rowera z Wkomponowanym Gryfem, a nagrodę wręczył Jussi "Amen" Sydänmaa" - gitarzysta z zespołu LORDI

[img:8]

 

 

Fotogaleria z festiwalu 

 

[img:9]

[img:10]

[img:11]

[img:13]

[img:14]

[img:15]

[img:16]

[img:17]

[img:18]

[img:19]

[img:20]

[img:21]

[img:22]

[img:23]

 

 

 

 

Gitary Elektryczne Klasyczne Akustyczne Elektroakustyczne Ukulele Pozostałe instr. strunowe
LARA - Pierwszy system liniowy kardio od DAS Audio
Więcej wiadomości