Teqsas - urządzenia pomiarowe do systemów nagłośnienia (Prolight+Sound 2019)

Teqsas - urządzenia pomiarowe do systemów nagłośnienia (Prolight+Sound 2019)

30 kwietnia 2019, 08:00
Producent: Teqsas

Każdy w branży pro audio wie, że systemy nagłośnieniowe źle ustawione, grają najzwyczajniej źle. Zatem zakup najdroższego nawet systemu liniowego świata na nic się zda, jeśli nie zostanie odpowiednio skonfigurowany do wytycznych producenta. Rozwiązaniem, powszechnie stosowanym przez profesjonalnych realizatorów, jest użycie narzędzi pomiarowych, które pozwalają precyzyjnie ustawić nagłośnienie. 

Spotkaliśmy się na targach Prolight + Sound 2019 we Frankfurcie z Bartłomiejem Pałką, z firmy AudioPlus, który w kilku "żołnierskich" słowach opowiedział nam o najnowszych produktach pomiarowych firmy Teqsas.

Warto poświęcić niecałe dwie minuty na to video, aby zaoszczędzić godziny na poprawnym ustawieniu systemu nagłośnienia. 

 

Nowe produkty rodziny Teqsas:

 

Teqsas LAP-TEQ  (elevation sensor)

Elevation Sensor jest czujnikiem, który współpracuje z rodziną urządzeń pomiarowych LAP TEQ. Służy on do pomiaru wysokości zawieszenia grona. Czujnik wyposażono w funkcję automatycznego wyrównania, dzięki czemu dokonuje pomiaru wysokości grona nawet w przypadku, gdy nie jest umieszczony dokładnie w osi pionowej. Urządzenie jest zoptymalizowane do użycia z uchwytem montażowym Lap Teq Mounting Bracket.

Właściwości

 • Automatyczna funkcja poziomowania
 • Dokonuje poprawnego pomiaru za pomocą równań trygonometrycznych, nawet gdy nie jest umieszczony w osi pionowej
 • Równocześnie może też być równolegle podłączony inklinometr. Obydwie wartości z czujników są pokazywane na wyświetlaczu w tym samym czasie

[img:1]

 

Teqsas LAP-TEQ PLUS (sensor green)

LAP-TEQ został zaprojektowany w celu umożliwienia niezawodnej regulacji kąta grona line array lub grupy wielu modułów głośnikowych – wykonania pomiarów oraz przedstawienia ich wyników użytkownikowi w celu dokonania korekty ustawienia gron lub grup głośników. Składa się on z dwóch komponentów: modułu czujnika oraz modułu pomiarowego z wyświetlaczem.

Właściwości

 • Połączenie modułów za pośrednictwem przewodu z 3-pinowym złączem XLR
 • Zakres pomiaru +/– 45°
 • Akumulator 2000 mAh ładowany za pośrednictwem USB
 • Niezawodny pomiar kąta przy długości kabli do 120 metrów
 • Kolorowy wyświetlacz
 • Zielony laser z optyką krzyżową (klasa lasera 3R)

 [img:2]

 

Teqsas TQX

Teqsas TQX to narzędzie testowe głośników oraz przewodów głośnikowych. Oprócz tego może ono służyć do monitorowania sygnałów liniowych lub też odtwarzania sygnałów pomiarowych / ścieżek dźwiękowych z pamięci wewnętrznej za pośrednictwem wyjścia liniowego XLR.

Właściwości:

 • Kolorowy wyświetlacz
 • Test głośnika z użyciem złącza CA-COM/ NL8 lub Speakon NL4
 • Odsłuch odbieranego sygnału wbudowanym głośnikiem lub wyjściem słuchawkowym
 • Wbudowany odtwarzacz audio z pamięcią flash 2 GB
 • Tester przewodów dla NL8/CA-Com oraz NL4
 • Moc wyjściowa 10 watów / 4 omy
 • Wejście liniowe oraz wyjście liniowe symetryzowane transformatorami
 • Odtwarzanie plików .wav 24 bity / 48 kHz lub .mp3
 • Izolator linii między wejściem XLR a wyjściem

[img:3]

[img:4] 

O firmie:

Narzędzia Teqsas są niezbędne w pracy inżyniera systemów nagłośnieniowych. Ich opracowanie było możliwe dzięki ogromnemu doświadczeniu firmy oraz zaangażowaniu jej pracowników. W ofercie Teqsas znajdują się profesjonalne narzędzia pomiarowe i testowe, ułatwiające pracę techników podczas instalacji systemów pro audio oraz uniknięcie wielu błędów. Dzięki wykorzystaniu tych urządzeń praca techników przyspiesza, a jej koszty spadają.

 

<span class=[img:2]" width="900" height="456" />

 

Teqsas LAP TEQ to rodzina produktów, zaprojektowana w celu umożliwienia niezawodnej regulacji kąta grona line array lub grupy modułów głośnikowych. Wśród nich wyróżnia się nowy inklinometr, który rzuca wiązkę laserową w kształcie krzyża. Taki kształt jest dużo lepiej widoczny niż zwykły punkt laserowy, który może zniknąć wśród siedzeń czy na kurtynie.

W ramach tej rodziny dostępne są także czujniki wysokości, temperatury, wilgotności oraz obciążenia. Natomiast system LAP TEQ Motion jest zespołem urządzeń dla riggerów, które umożliwiają kontrolę wyciągarek. Dodatkowo dostępny jest także tester głośników i przewodów głośnikowych TQX.

Systemy liniowe Nagłośnienie - akcesoria Kable, przewody, złącza Instalacje - akcesoria Inne akcesoria

Gdzie kupić?

Teqsas Teqsas

Dystrybucja w Polsce:

Meyer Sound 2100 LFC - Kolumna basowa idealna do Panther'y
Więcej wiadomości