Summit - Nowy flagowy syntezator od Novation

Summit - Nowy flagowy syntezator od Novation

9 maja 2019, 12:00
Producent: Novation
Dystrybucja: AUDIOTECH

Firma Novation, która znana jest z produkcji innowacyjnych syntezatorów i kontrolerów studyjnych nie spoczywa na laurach. Właśnie dziś swoją premierę ma najnowszy, flagowy syntezator producenta - Summit. Zbudowany na podstawie znanej konstrukcji o nazwie Peak, nowy model dostarcza jeszcze masywniejszych brzmień, rozbudowanej polifonii i niezwykle intuicyjnego workflow.

Z technologią multitimbral i 16-głosową polifonią, Summit jest czymś w rodzaju połączenia dwóch popularnych Peak’ów. Od teraz użytkownik ma możliwość jednoczesnego użycia dwóch, niezależnych brzmień i indywidualnego rozłożenia ich na klawiaturze. Nie mogło również zabraknąć dodatkowych funkcji, jak wprowadzenia podwójnych filtrów, rozszerzonego układu kontrolek oraz wejść i wyjść audio. Na pokładzie nowego syntezatora znalazła się ta sama klawiatura z 61-klawiszami, która swoją popularność zdobyła w czasach prezentacji kontrolera SL MkIII.

 

 

Sercem Summit’a są nowe oscylatory Oxford, gdzie każdy z trzech posiada 16 brzmień. Wydajny procesor FPGA (Field Programmable Gate Array) odpowiada nie tylko za generowanie autentycznych, analogowych barw o niezwykle wysokiej rozdzielczości (24MHz), ale także ułatwia syntezę FM i wavetable.

Po nim znajduje się całkowicie analogowy tor sygnału z podwójnym filtrem (sześć kombinacji low-pass, high-pass i band-pass) przypadającym na każde brzmienie, grupami VCA i trój-stopniowym distortion (pre, post filter i post-VCA). To właśnie to połączenie cyfrowych oscylatorów i świetnej sekcji analogowej sprawia, że brzmienie Summit’a jest tak potężne i jednocześnie naturalne.

 

[img:1]

[img:2]

 

Dla fanów niestandardowych funkcji dedykowane są zaawansowane opcje wejść audio i trzy, generowane w chipie FPGA efekty. Użytkownik ma możliwość skorzystania z dodatkowego wejścia audio do efektów, przy korzystaniu z jednej części multitimbral jako syntezatora. Większość funkcji jest łatwo dostępna poprzez dedykowane do nich kontrolki na panelu przednim.

Summit to najbardziej zaawansowany, uniwersalny i najlepiej brzmiący syntezator stworzony do tej pory przez ekipę Novation, który z łatwością spełni potrzeby nawet najbardziej wymagających muzycznie artystów.

 

[img:4]

[img:3]

 
Syntezatory

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

AUDIOTECH

tel.: +48 (22) 648 29 35
tel.: +48 (22) 258 20 07
adres:
ul. Łagiewnicka 20 02-860 Warszawa

Sklepy muzyczne > Novation rozwiń listę sklepów

Studio

Numa X Piano - Nowe pianina od Studiologic
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz