RELACJA: Kulisy koncertu MTV Unplugged Kasia Kowalska - VIDEO

27 czerwca 2019, 12:00
autor: Robert Słucki

Koncerty MTV Unplugged to wydarzenie, podczas którego najwybitniejsi artyści prezentują swoje utwory w aranżacjach akustycznych. Wszystko rozpoczęło się w 1987 roku i jako pierwszy "bez prądu" zagrał zespół Jetro Tull, a cały cykl MTV Unplugged rozpoczął się w roku 1989 i trwa do dziś.

Najważniejsi artyści, którzy zostali zaproszeni do projektu, to m.in. Nirwana, Pearl Jam, Alice in Chains, Lykke Li, Florence and the Machine, Alicia Keys czy Eric Clapton. Polską edycję rozpoczęła Kayah w 2006 roku i od tego czasu uświetniają ją tacy artyści jak Hey, Wilki, Kult, O.S.T.R., Brodka i Bednarek.

 

Zobacz kulisy koncertu MTV unplugged - Kasia Kowalska:

 

[img:30]

[img:26]

 

Lista gwiazd tej kultowej serii koncertów MTV wciąż sie powieksza. Kolejną artystką, która wpisała się na liste MTV Unplugged jest Kasia Kowalska. 8 maja w Gdańskim Teatrze Szeikspirowskim odbył sie koncert "MTV UNPLUGGED KASIA KOWALSKA" w wybornym towarzystwie Edyty Bartosiewicz i Stanisława Soyki.

Edyta Bartosiewicz, wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów i producentka muzyczna, była niekwestionowaną gwiazdą lat 90. Na listach przebojów, królowały jej utwory „Sen”, „Zegar”, „Jenny” czy „Skłamałam”. W 2013 roku, po 15 latach, artystka powróciła na scenę z albumem „Renovatio”. Rok później wydała „Love & more...” składający się z reedycji jej pierwszej solowej płyty „Love” oraz krążka „more…” zawierającego archiwalne i premierowe utwory.

 

[img:35]

[img:33]

MTV Polska / fot. Marta Kacprzak

 

Na scenie „MTV Unplugged Kasia Kowalska” pojawił się również Stanisław Soyka - wokalista jazzowy, kompozytor, multiinstrumentalista. Artysta ma na swoim koncie 15 albumów studyjnych, płyty koncertowe, okolicznościowe oraz liczne współprace, w tym z Andrzejem Piasecznym czy Adamem Strugiem. Ostatnia płyta, „Muzyka i słowa”, ukazała się w lutym br. Jest to pierwszy od 15 lat w pełni autorski krążek muzyka.

Podczas koncertu „MTV Unplugged Kasia Kowalska”, artystka wykonała swoje największe przeboje w nowych, akustycznych aranżacjach. Warto wspomnieć, że Kasia Kowalska pojawiła się wraz ze swoim ulubionym instrumentem jakim jest gitara akustyczna i to nie byle jakim, bo Gibsonem SJ-200 Standard. Skład całego bandu artyski to: Bartłomiej Kapłoński - gitary, chórki, Marcin Karel - gitary, chórki, Tomek "Harry" Waldowski - perkusja, Paweł Grudniak - gitara basowa.

 

"Behind the stage..."

Podczas prób mieliśmy okazję spotkać się i porozmawiać z działem technicznym i producentami tego koncertu. Zapraszamy Was do programu z nowego cyklu „za kulisami”, w którym poznacie szczegóły produkcyjne.

 

[img:7]

[img:5]

 

Odbyliśmy ciekawe rozmowy z Łukaszem Błasińskim, który rejestrował koncert, Sławkiem Pogorzałą z firmy PogoArt, który realizował koncert Kasi Kowalskiej, także z kierownikiem artystycznym Bartłomiejem Kapłońskim. Znalazło się oczywiście miejsce dla techniki oświetleniowej w składzie Jacek Chojczak oraz Tomaszem Sierotko.

Producentem koncertu Kasi, jak i wszystkich dotychczasowych na zlecenie MTV jest firma Future Gate.

 

[img:1]

Łukasz Błasiński

[img:9]

[img:15]

Sławomir Pogorzała

[img:31]

Jacek Chojczak oraz Tomasz Sierotko

[img:28]

[img:16]

Bartłomiej Kapłoński

[img:18]

[img:14]

[img:12]

[img:2]

[img:8]

[img:24]

[img:13]

 

 

Fotogaleria z koncertu:  

MTV Polska/fot. Marta Kacprzak

 

[img:32]

[img:33]

[img:34]

[img:35]

[img:37]

 
Akustyczne Gitary Polskie
NAMM'20: Ciekawy design i wysoka jakość. Oto Walden!
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz