Space Map Live, czyli doznania przestrzenne od Meyer Sound

Space Map Live, czyli doznania przestrzenne od Meyer Sound

30 kwietnia 2019, 08:00
Producent: Meyer Sound
Dystrybucja: Polsound sp. z o.o

Sonic lounge to specjalnie zaprojektowane pomieszczenie, w którym uczestnicy tegorocznych targów Prolight+Sound mogli doznać wrażeń dźwiękowych, które oferuje nowoczesna technologia dźwięku przestrzennego od Meyer Sound. Mowa tutaj o Spacemap LIVE, czyli specjalistycznym systemie miksowania dedykowanym do tworzenia niesamowitych wrażeń dźwiękowych 3D / Spartial.

Meyer Sound od dłuższego czasu jest swego rodzaju pionierem w temacie stosowania dźwięku dookólnego, a ich rozwiązania wykorzystywane są podczas największych i najbardziej wymagających technicznie widowisk. Od teraz technologia ta będzie dostępna dla większości użytkowników systemów Meyer Sound, a to dzięki integracji algorytmu Spacemap LIVE do wszystkich procesorów serii Galaxy. Oprogramowanie to nie zajmuje się tylko zmianą panoramy, lecz aktywnie dobiera i dysponuje mocą poszczególnych zestawów.

 Ta prosta aktualizacja oprogramowania będzie dla aktualnych użytkowników procesorów Galaxy opcją do rozszerzenia swojego aktualnego systemu o potężne algorytmy przestrzenne, przy zachowaniu bardzo okazyjnej ceny

- John McMahon, senior vice president of marketing, Meyer Sound

Najciekawszym aspektem całego nagłośnienia, który usłyszeć można było we Frankfurcie było pomieszanie kilku zupełnie różnych systemów głośnikowych Meyer Sound. W narożach znalazły się zestawy wyrównane liniowo producenta, na podwieszeniu tradycyjne kolumny point source, a także nie zabrakło systemu X40. Każdy z nich kontrolowany był w czasie rzeczywistym właśnie z Spacemap LIVE, gdzie zmiana panoramy odbywała się niezwykle płynnie i bez wyraźnych zmian brzmienia. Wszystko to tworzyło niesamowite wrażenie, co jest jedną z zalet doskonale zgranych i perfekcyjnie zaprojektowanych, nawet różnych od siebie systemów Meyer Sound.

Należy dodać, że SpaceMap Live miał już swój debiut podczas sytuacji koncertowej. Mowa tutaj o festiwalu Moogfest, gdzie występy wielu gościnnych artystów były nagłaśniane z użyciem właśnie tej technologii. Zajął się tym Steve Ellison, odpowiedzialny za sektor działu przestrzennego w Meyer Sound. Nie mogło zabraknąć wypowiedzi samych muzyków, którzy nie kryli pozytywnch wrażeń.

"Muzyka, którą tworzyłem przez wiele lat nabrała całkowicie nowej świeżości" - powiedział znany kompozytor Jim Lang. Z kolei Patrick Gleeson, znany jako pionier syntezatorów przygotował specjalne show, poświęcone właśnie technologii spartial i tak podsumował to wydarzenie - "W realnym życiu dźwięk jest przestrzenny. Wszystko ciągle się zmienia i przemieszcza wraz z każdym twoim ruchem. Nowa technika z pewnością zmieni sposób, w jaki tworzę muzykę - w końcu mamy całe 360 stopni w zakresie możliwości!".

Również widzowie, którzy w końcu są tutaj najważniejsi nie kryli dużego zdziwienia, gdy w pewnym momencie dźwięk dosłownie otoczył ich z każdej strony. Takie działanie było stosowane podczas spokojniejszych sekcji muzycznych, a w momencie, gdy do muzyki wracała duża energia cały miks był przemieszczany z powrotem na podstawowe systemy liniowe. Zapewniło to znane wrażenie kierunkowości i przyciągnęło uwagę widzów w stronę artysty.

Firma Meyer Sound ma zamiar wykonywać prezentacje systemu Spacemap LIVE podczas wielu nadchodzących targów i eventów, aby każdy miał okazję zapoznać się i skorzystać z technologii miksu przestrzennego.

Zdjęcia ze stoiska Meyer Sound podczas Prolight+Sound 2019:

[img:1]

[img:2]

[img:3]

[img:4]

[img:5]

[img:6]

[img:7]

[img:8]

 
Kolumny i głośniki Nagłośnienie instalacyjne

Gdzie kupić?

Meyer Sound Meyer Sound www.meyersound.com

Dystrybucja w Polsce:

Kto był a kogo zabrakło?  Scena Jutra 2024
Więcej wiadomości