Biamp i nowe wzmacniacze Tesira, z cyklu "Od nitki do kłębka" cz.2

Biamp i nowe wzmacniacze Tesira, z cyklu "Od nitki do kłębka" cz.2

30 maja 2019, 08:00
Producent: Biamp

W poprzednim artykule omawialiśmy nowe głośniki instalacyjne Biamp Parlé z grupy Beamtracking, z funkcją śledzenia głosu uczestników spotkania / konferencji. Ta ciekawa i zgłoszona do opatentowania technologia potrzebuje odpowiedniego sprzętu, aby wzmocnić sygnał, zatem kolejnym niezbędnym zatem elementem toru sygnału jest wzmacniacz instalacyjny. 

Biamp od dawna znany jest ze wzmacniaczy Tesira, jednak w tym roku mamy do czynienia z nowymi modelami Tesira 1200.1 oraz Tesira 1200.2. Dzięki asymetrycznej dystrybucji mocy, która w praktyce pozwala na dzielenie mocy wzmacniacza na poszczególne kanały w zakresie od 1- 100 procent, a także przełączanej impedancji głośników oraz wielu opcji połączeń, nowe wzmacniacze z pewnością zainteresują firmy instalacyjne ze względu na elastyczność zastosowań. Producent dodaje, że są to jedyne wzmacniacze, które obsługują uwierzytelnianie 802.1X, co powoduje, że stanowią one najbardziej bezpieczną opcję na rynku.

 

[img:1]
Biamp Tesira 1200.1

 

Jak podkreślają specjaliści z firmy Biamp:

"Projektanci wykorzystują szeroką paletę głośników w danej przestrzeni i w różnych projektach. Oznacza to, że wzmacniacze muszą być niezwykle elastyczne w zastosowaniach w celu dopasowania ich do danego wyboru głośników oraz filozofii projektu.

Nowe wzmacniacze Tesira są jedynymi wzmacniaczami cyfrowymi, które oferują tak wyjątkową elastyczność, zapewniając możliwość przełączania impedancji, dystrybucji mocy oraz wyboru preferowanej topologii sieci – od rozwiązań redundantnych po połączenia łańcuchowe, od zastosowania jednego przewodu połączeniowego po nie
zależne połączenia dla sygnałów sterownia oraz mediów. Nikt inny tego nie oferuje.

Ta elastyczność wzmacniaczy pozwala firmie Biamp zaspokoić wiele różnych potrzeb w zakresie wzmocnienia dzięki zaledwie dwóm modelom, podczas gdy konkurenci potrzebują kilku dodatkowych modeli. W ten sposób wzmacniacze Biamp są łatwiejsze w zapewnieniu stanów magazynowych, wykorzystaniu w różnych projektach i uruchomieniu.” powiedział Joe Andrulis, wiceprezes ds. rozwoju korporacyjnego w firmie Biamp.

  

Nowe wzmacniacze są idealnym wyborem w przypadku systemów nagłośnieniowych i są oferowane w dwóch modelach:

» Tesira 1200.1 – 4-kanałowy wzmacniacz o mocy 1200 W z jednym asymetrycznym bankiem mocy
» Tesira 1200.2 – 4-kanałowy wzmacniacz o mocy 2400 W z dwoma asymetrycznymi bankami mocy

 

[img:2]
Biamp Tesira 1200.2

 

Dodatkowe ułatwienia dla instalatorów

Należy dodać, że wzmacniacz łączymy zaledwie jednym przewodem - obydwa modele wykorzystują jeden port do przesyłania sygnałów sterowania oraz mediów. Wzmacniacze oferują zarówno możliwość przełączania impedancji (4 Ω, 8 Ω, 70 V lub 100 V), a także opatentowane rozwiązania opóźnienia sygnału dla każdego kanału, co zapewnia maksymalną elastyczność w projektowaniu.

Mając na uwadze łatwą instalację, obydwa modele posiadają na przedniej ścianie funkcję dźwiękowej lokalizacji, dzięki której instalatorzy mogą szybko i łatwo sprawdzić poprawność podłączenia głośników. 

Nowe wzmacniacze dołączają do obszernej rodziny produktów Biamp przeznaczonych do zastosowania na dużych przestrzeniach takich jak audytoria, sale wykładowe i obszary wspólne. Całe środowisko produktów firmy Biamp jest zintegrowaną platformą, z wieloma przydatnymi narzędziami dla projektantów i instalatorów. Warto dodać także, że wzmacniacze są w pełni wspierane przez SageVueTM, czyli wydajne oprogramowanie do monitorowania i zarządzania urządzeniami. Polecamy uwadze.

Już za tydzień kolejny odcinek z serii "Od nitki do kłębka". 

 

Czytaj także: 

Branża instalacyjna ruszyła z kopyta, dziś porozmawiamy o BIAMP.

Branża instalacyjna ruszyła z kopyta,
dziś porozmawiamy o BIAMP.

Ostatnie tygodnie wyraźnie wskazują, że w branży instalacyjnej jest ruch. Opisujemy liczne zakończone inwestycje oraz nowe produkty, które dotarły po licznych tegorocznych wystawach... 

 

 

Zobacz także naszą relację ze stoiska Biamp podczas ISE 2019


 
Nagłośnienie instalacyjne Wzmacniacze i miksery instalacyjne

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Exaplay – nowy programowy media player od Vioso
Więcej wiadomości