Relacja z 30-lecia Konsbud Audio

Relacja z 30-lecia Konsbud Audio

6 czerwca 2019, 09:10
autor: Daniel Zimerman

Dobrej atmosfery nie można wyreżyserować ot tak. Widząc jednak uśmiechnięte twarze gości i organizatorów pewnie wkroczyłem na teren malowniczej osady Firleje, usytuowanej niedaleko Warszawy. Miejsce szczególne jak i sama data i cel przyjazdu. Redakcja portalu Infomusic.pl została zaproszona na wyjątkowe, dwudniowe święto firmy Konsbud Audio, która w tym roku obchodzi okrągłą 30-tą rocznicę istnienia.

Pierwszy świąteczny dzień 30 maja poświęcony został prezentacji najnowszego systemu wyrównanego liniowo KSL d&b audiotechnik. Pojawili się przedstawiciele firm rentalowych, realizatorzy i zaproszeni goście. O tym wydarzeniu piszemy w osobnym artykule, dziś jednak przybliżymy czytelnikom dzień drugi - czyli główną uroczystość podsumowującą trzy dekady działalności firmy Konsbud Audio. 

[img:2]

od lewej: Jarosław Kierkowski, Agnieszka Pyrich, Włodzimierz i Magdalena Pospiech (założyciele firmy)

Zaproszono gości specjalnych firmy, przedstawicieli prasy i mediów, partnerów oraz pracowników i współpracowników Konsbud Audio. Pojawili się zarówno ci ze stażem jedno, jak i dwu cyfrowym. W malowniczej sceneri firma Metposerwis z Białegostoku postawiła profesjonalną scenę, na której odbywały się koncerty, prezentacje oraz liczne przemówienia, w tym również ciekawe historie założycieli firmy o genezie Konsbud Audio. Nad jakością dźwięku czuwała firma GMB Pro Sound zaś oświetlenie sceniczne należało do firmy Craftman. System nagłośnienia liniowego KSL specjalnie na tę szczególną okazję przyjechal prosto z fabryki d&b audiotechnik. 

Część oficjalna trwała niespełna dwie godziny, po czym w świetle sztucznych ogni wystrzeliły szampany i ustawiła się długa kolejka po jubileuszowy tort. Organizatorzy dopracowali plan imprezy do perfekcji: zimna płyta, gorąca płyta, słodka płyta, kuchnia polska, ognisko oraz bar do dyspozycji gości świetnie uzupełniały imprezę, nie wspominając o doskonałej pogodzie.

[img:1]

Podczas przemówień oficjalnych słyszeliśmy, że najważniejszym fundamentem dla firmy są ludzie, a raczej zgrany zespół, dzięki któremu firma zaszła tak daleko. Słowa "dziękuję" padały wielokrotnie ze sceny i było to z pewnością wzruszające dla wielu uczestników.

Dobrą firmę tworzą z reguły dobrzy ludzie, z pomysłem, odwagą, pasją, strategią w głowię i determinacją. Zarówno założyciele Konsbud Audio, jak i obecna prezes Agnieszka Pyrich należą do charyzmatycznych osób, otaczających się ambitnymi i kompetentnymi współpracownikami. Widać w tych relacjach wzajemny szacunek, zaufanie oraz zrozumienie.   

Drzewo ocenia się po owocach, w przypadku Konsbud Audio jest ich na prawdę wiele. Firma stale się rozwija, dołączają do zespołu kolejni, nowi pracownicy, a katalog zrealizowanych instalacji audio w Polsce, z roku na rok, rośnie. Gratulujemy i...  


życzymy kolejnej 30-stki!

Redakcja portali INFOMUSIC.PL

 

Krótki zarys historyczny Konsbud Audio

Firma Konsbud Audio powstała maju 1989 roku, był to na początku działalności oddział zajmujący się audio w spółce Konsbud. Przy wsparciu Jerzego Kowalewskiego, ówczesnego prezesa, Magdalena i Włodzimierz Pospiech podjęli wyzwanie poprowadzenia działu firmy, który miał dostarczać sprzęt audio do nowo wybudowanych obiektów oraz dystrybucję instrumentów muzycznych w Polsce. Wkrótce, w wyniku trudnej sytuacji politycznej w kraju, zarząd firmy zdecydował o wejściu w nowy rynek - sektor pro audio / rynek instalacyjny i radiowo - telewizyjny. 

Zmiany zaowocowały wprowadzeniem do Polski nowych światowych marek. W 2002 roku firma otworzyła nowy rozdział działalności firmy, tworząc dział Projektów i Realizacji, operujący w obszarze kultury. Ta zmiana miała także swoje odniesienie w zmianie logo, do którego dodano człon "AUDIO AND MEDIA SOLUTIONS". W roku 2014 utworzono kolejną markę handlową APART, zajmującą się dystrybucją produktów instalacyjnych firmy Apart Audio. 

Do dnia dzisiejszego firma Konsbud Audio jest jednym z leaderów na runku integratorów technologii scenicznych w Polsce, a także systemów multimedialnych. Jest także dystrybutorem największych światowych producentów sprzętu pro audio jak m.in:


Allen & Heath, Apart, Audio-Technica, Avid, Cordial,  d&b audiotechnik, Genelc, Neutrik, NTI, Stagetec. 

 

[img:3] 

 

Fotogaleria z wydarzenia: 

fot. Daniel Zimerman

 

[img:4]

[img:5]

[img:6]

[img:7]

[img:8]

[img:9]

[img:11] 

[img:12]

[img:13] 

[img:14]

[img:15]

 

[img:16]

Nagłośnienie instalacyjne
Odkrywamy branżę: Dlaczego TurboRay jest tak lubianym oświetleniem?
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz