Infocomm 2019: Nowości dla biznesu i edukacji od Sennheiser

Infocomm 2019: Nowości dla biznesu i edukacji od Sennheiser

31 maja 2019, 08:00
Producent: Sennheiser
Dystrybucja: Aplauz Sp. z o.o

Podczas nadchodzącej wystawy Infocomm 2019 w USA firma Sennheiser zaprezentuje portfolio produktów dla sektorów biznesowego i edukacyjnego. Najważniejszym punktem ekspozycji będzie najnowszy mikrofon sufitowy TeamConnect Ceiling 2 (TCC2), który wykorzystuje opatentowaną technologię automatycznego adaptacyjnego kształtowania wiązki, aby zapewnić najwyższą jakość wirtualnych spotkań.

TeamConnect Ceiling 2 jest flagowym rozwiązaniem konferencyjnym A/V firmy Sennheiser i wykorzystuje unikatową technologię adaptacyjnego kształtowania wiązki, która podąża za przemawiającą osobą, gdziekolwiek się ona porusza. W przeciwieństwie do mikrofonów sufitowych ze statyczną technologią kształtowania wiązki, które ograniczają efektywny zasięg do wstępnie zdefiniowanych stref mówienia, TCC2 niezawodnie rejestruje głos mówcy bez względu na to, gdzie się znajduje.

 

[img:1]

 

Sennheiser TeamConnect Ceiling 2 jest rozwiązaniem konferencyjnym, które wykorzystuje automatyczną, adaptacyjną technologię kształtowania wiązki.

 

Ponadto nie ma potrzeby zmiany konfiguracji mikrofonu, gdy zmienia się liczba uczestników lub gdy wybrano inny układ sali: dzięki technologii pojedynczej, adaptacyjnej wiązki TeamConnect 2 dostosowuje się do każdych warunków. Nowa macierz mikrofonowa może być używana razem z istniejącymi analogowymi systemami konferencyjnymi lub zintegrowana z w pełni cyfrowymi systemami, a także może być kontrolowana i monitorowana przez sie sieć. TCC2 obsługuje Power over Ethernet (PoE), oprogramowanie Sennheiser Control Cockpit, Dante Domain Manager i zapewnia możliwość integracji z softem innych firm, takich jak Crestron.

 

[img:3]

 

Sennheiser Control Cockpit 3.1.0 jest już dostępny

Podczas InfoComm 2019 Sennheiser zaprezentuje również najnowszą wersję oprogramowania Sennheiser Control Cockpit, dzięki któremu można w intuicyjny i łatwy sposób konfigurować oraz zarządzać mikrofonem TeamConnect Ceiling 2, a także z cyfrowymi systemami SpeechLine Wireless, które są również pokazywane na targach. Oprogramowanie jest dostępne z poziomu przeglądarek internetowych na dowolnym smartfonie, tablecie lub laptopie. Sennheiser Control Cockpit oferuje ciągły, globalny przegląd wszystkich urządzeń Sennheisera z funkcją obsługi za pośrednictwem sieci, a jednocześnie znacznie upraszcza zdalną zmianę ustawień dla pojedynczych lub wielu urządzeń na raz.

Oprócz różnych usprawnień i poprawek najważniejsze zmiany w wersji 3.1.0 obejmują wykrywanie mikrofonów bezprzewodowych poza zasięgiem oraz możliwość wyboru stref wykluczenia dla mikrofonu TeamConnect Ceiling 2. Oprogramowanie powiadomi administratora systemu za pośrednictwem e-mail i/lub SMS, gdy mikrofon bezprzewodowy znajdzie się poza zasięgiem odbiornika. Sennheiser Control Cockpit w wersji 3.1.0 oferuje możliwość definiowania pionowych stref wykluczenia w celu zminimalizowania hałasu z projektorów lub urządzeń klimatyzacyjnych.

Darmowe oprogramowanie można pobrać ze strony www.sennheiser.com/control-cockpit-software.

 

[img:4]

 

SpeechLine Digital Wireless i MobileConnect

Seria mikrofonów Sennheiser SpeechLine Digital Wireless została stworzona specjalnie dla typowych zastosowań nagłośnienia przemówień w środowiskach korporacyjnych i edukacyjnych, np. Na uniwersytetach, i zapewnia najwyższy poziom zrozumiałości mowy. W pełni skalowalny system gwarantuje niezrównaną jakość dźwięku i elastyczne opcje konfiguracji.

 

[img:2]

Seria Sennheiser SpeechLine Wireless zapewnia specjalistyczne narzędzia do nagłośnienia mowy.

 

Sennheiser zaprezentuje również MobileConnect – oparty na WiFi system do odsłuchu transmitowanych treści audio. System idealnie nadaje się do zastosowań na uniwersytetach i wykorzystuje filozofię BYOD, dzięki czemu studenci mogą dołączyć do lekcji za pomocą własnego urządzenia, aby uczestniczyć w wykładach z lepszym dźwiękiem. MobileConnect można również zastosowa w środowiskach teatralnych, operowych i muzycznych.


więcej: sennheiser.pl
Mikrofony Systemy bezprzewodowe Nagłośnienie instalacyjne Kolumny i głośniki instalacyjne Systemy konferencyjne

Gdzie kupić?

Sennheiser Sennheiser www.sennheiser.pl

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Sennheiser rozwiń listę sklepów

Pro Audio

EAW prezentuje wzmacniacz UXA4416 wraz z aktualizacją Resolution
Więcej wiadomości