Warsztaty w DrumStore z Pawłem Ostrowskim

12 czerwca 2019, 11:00
autor: Paweł Ostrowski

Gdyński sklep DrumStore zasłynął już z organizacji warsztatów z ciekawymi osobowościami sceny perkusyjnej. W tym miesiącu sklep odwiedzi Paweł Ostrowski, autor dwóch szkół na perkusję oraz szkoły na cajon. Paweł będzie prezentował ideę "Kompletny Trening", na bazie której stworzył pierwszą swoją szkołę i którą to rozwija po dziś dzień, ucząc, ćwicząc i stale doskonaląc swój perkusyjny warsztat. Zapowiada się ciekawie, oryginalnie i prawdopodobnie z kontrolowaną dawką humoru i dobrej zabawy. Zapraszamy na warsztaty już 18 czerwca.

Warsztaty twórcy szkoły na perkusję "Kompletny Trening", pierwszego współczesnego polskojęzycznego podręcznika do nauki gry na perkusji przyjmą ciekawą formę, bazując na rzetelnej wiedzy, przekazywanej w odpowiedni sposób oraz interakcji z uczestnikami.

 

Czas i miejsce

 
 • 18 czerwca 2019 (wtorek), godz. 18:15
 • DrumStore
  ul. Wendy 15, Gdynia

 

 

Bilety

 
 • Koszt biletu 5 zł (do 17 czerwca). W dniu warsztatów koszt biletu wynosi 10zł (dostępny jedynie przed wejściem).

 

Liczba miejsc ograniczona, grupa max 40 osób, prosimy zatem o wcześniejszy zakup biletu. Uwaga! Sam zakup biletu nie rezerwuje miejsca, konieczne jest również jego opłacenie! Prosimy o wybieranie odbioru osobistego biletu oraz płatności przelewem. Bilet po zaksięgowaniu wpłaty przesyłane będą w formie elektronicznej.

 

Plan warsztatów

 
 • Czym jest „Kompletny Trening Perkusisty” - skąd pomysł na szkołę i jak kompletować swój własny trening?
 • Trenować czy ćwiczyć - jak pracować z instrumentem by czuć rozwój, radość i uwalniać się od rutyny?
 • Muzykalność i praca w sekcji - jak myśleć przestrzenią groovu i budować niezliczone podziały na ustalonych schematach rytmicznych?
 • Zwiększamy perkusyjną skuteczność - lepszy time, sound, dynamika, czyli to za co nam płacą.
 • „Ciało i głowa” perkusisty - nie tylko technika…
 • Sprawność rąk, czyli dlaczego warto grać na cajonie?

 

[img:1]

 

Paweł Ostrowski

Jest perkusistą bardzo aktywnym, udziela się jako sideman i muzyk sesyjny, a do tego uczy grać na perkusji, doskonaląc się samemu przez cały czas. Praca perkusisty wymaga od nas ciągłego pokonywania własnych słabości oraz kreatywnego, nierutynowego podejścia do grania, a sposobem na dobrą formę jest aktywność sportowa oraz ciekawi ludzie, którymi się otacza. Granie na bębnach oznacza dla Pawła tworzenie muzyki zespołowo, nie w pojedynkę, natomiast przekazywanie wiedzy innym to jeszcze głębszy poziom relacji, który pasjonuje perkusistę.

Wrocławski perkusista Paweł Ostrowski znany również z naszego magazynu pokusił się o wydanie na przestrzeni półtorej roku trzech szkół edukacyjnych - dwóch na perkusję i jednej na cajon. Jest to wyczyn godny uwagi zważywszy, jak wygląda współczesna percepcja w zalewie danych, jakimi jesteśmy bombardowani. Wydawnictwo, czy to książkowe jak w tym przypadku, czy też nawet w wersji elektronicznej wymaga koncentracji i uwagi. 

 

Więcej informacji na temat szkoły perkusyjnej "Kompletny Trening":

 

Patronat medialny: Infodrum.pl, Magazyn Perkusista, Beat It

Akustyczne

Perkusja

Bidon Zildjiana do zdobycia przy zakupie zestawu talerzy
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz