Głośniki instalacyjne i konferencyjne Biamp "Od nitki do kłębka" cz.3

Głośniki instalacyjne i konferencyjne Biamp "Od nitki do kłębka" cz.3

13 czerwca 2019, 12:00
Producent: Biamp

W ostatnich artykułach z cyklu "Od nitki do kłębka", związanych z marką Biamp, omówiliśmy najnowsze głośniki instalacyjne Parlé oraz wzmacniacze Tesira. Dziś kierujemy artykuł do klientów bardziej wymagających. Dowiecie się jak można poprawić jeszcze bardziej jakość dźwięku w instalacjach audio, zwłaszcza takich, w których ważny jest nie tylko dźwięk, ale i stylistyka pomieszczenia - słowem - mają dobrze wyglądać lub być po prostu niewidoczne.

Z pomocą przychodzi nowa rodzina głośników konferencyjnych Biamp, która łączy w sobie dwie cechy: prostą instalację za pomocą "skrętki" oraz znakomite właściwości akustyczne z przemyślanym wzornictwem przemysłowym. Tak tak, jest to temat istotny, zwłaszcza gdy praca integratora musi być niezauważalna. Wymienne na magnes grille głośnika pozwalają na łatwy montaż oraz szybką zmianę kolorystyki głośnika. 

 

[img:1]

 

Uzupełnieniem głośników desono może być opcjonalny wzmacniacz PoE+ AMP-450BP, który można bezproblemowo zamontować w tylnej części głośnika - eliminując konieczność prowadzenia wielu przewodów z racka. Każdy wzmacniacz typu backpack może zasilać do siedmiu głośników desono za pośrednictwem kabla sygnałowego typu skrętka, umożliwiając ekipie montażowej maksymalnie prosty sposób na przygotowanie całej sufitowej instalacji dźwiękowej w sali konferencyjnej.

Rodzina głośników desono wyposażona jest w dwa porty RJ-45 do łączenia łańcuchowego (daisy chain) oraz standardowe 4-pinowe złącze typu Euroblock, które zapewnia dodatkową elastyczność dla projektów wykorzystujących tradycyjne okablowanie głośnikowe. Wzmacniacz AMP-450BP został zaprojektowany tak, aby zapewnić wiele opcji montażu i może być umieszczony z tyłu głośnika, zamontowany na ścianie lub przymocowany do stelaża sufitu podwieszanego na dedykowanym mostku.

 

A gdy ciągle jest mało stylowo... ?

Świetna propozycja głośników podwieszanych Biamp DESONO: modele P6 oraz P6-SM.  

Są to idealne konstrukcje do użycia w sklepach, restauracjach, kasynach oraz w praktycznie wszystkich innych zastosowaniach, w których wymagane jest zapewnienie muzyki pierwszego planu lub tła, a także funkcji przywoływania. W połączeniu z nowymi wzmacniaczami Tesira serii 1200, te nowe modele oferują integratorom świetny w swojej klasie dźwięk oraz prosty sposób montażu. Współpraca z nowym systemem mikrofonowym Biamp Crowd Mics sprawia, że te głośniki pozwalają skutecznie uaktywnić wszystkich uczestników wydarzenia, umożliwiając prowadzącym inicjować ciekawą dyskusję i prowadzić prawdziwie angażujący event.

 

[img:2]

 

„Modele przeznaczone do podwieszania z naszej nowej rodziny głośników desono są połączeniem legendarnych doświadczeń firmy Biamp w zakresie dźwięku oraz wyjątkowej dbałości o aspekty związane ze wzornictwem przemysłowym. To wszystko sprawia, że możemy zaproponować produkty stanowiące niespotykaną kombinację znakomitego dźwięku oraz wspaniałego wyglądu, Teraz obiekty posiadające rozwiązania z otwartym sufitem oraz swobodnym planem zagospodarowania powierzchni – takie jak sklepy detaliczne, sale wykładowe, obiekty sakralne, aby wymienić tylko kilka z nich – mogą cieszyć się dźwiękiem o doskonałej jakości, który znakomicie uzupełnia i akcentuje stylistykę wnętrza.” powiedział Joe Andrulis, wiceprezes ds. rozwoju korporacyjnego w firmie Biamp

 

Zaprojektowana do szerokiej gamy instalacji seria głośników podwieszanych desono jest sterowana mechanicznie, zapewniając żądany obszar pokrycia dźwiękiem w sposób maksymalnie ekonomiczny. Oba modele głośników posiadają wewnętrzny transformator 70 V / 100 V z obejściem 16 omów, co daje projektantom fantastyczną elastyczność ich zastosowania. W połączeniu z nowym wzmacniaczem Biamp AMP-450BP można skorzystać z rozwiązania, które nie wymaga użycia terminatorów, dzięki czemu instalatorzy mogą zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy.

 

Czytaj także: Branża instalacyjna ruszyła z kopyta, dziś porozmawiamy o BIAMP cz.1

[img:3]

 

Czytaj także: Biamp i nowe wzmacniacze Tesira, z cyklu "Od nitki do kłębka" cz.2

[img:4]

 

Zobacz także naszą relację ze stoiska Biamp podczas ISE 2019

 

Nagłośnienie instalacyjne Kolumny i głośniki instalacyjne Wzmacniacze i miksery instalacyjne Dźwiękowe systemy ostrzegawcze (DSO) Centrale Głośniki Systemy interkomowe Źródła dźwięku Systemy konferencyjne Jednostki centralne Systemy tłumaczeń językowych Mikrofony, pulpity mikrofonowe

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Chmura nad SSL - bynajmniej nie ciemna
Więcej wiadomości