Yamaha "tworzy połączenia" podczas targów InfoComm'19

Yamaha "tworzy połączenia" podczas targów InfoComm'19

8 lipca 2019, 09:00

Stanowisko firmy Yamaha na tegorocznych targach InfoComm prezentowało szeroką gamę produktów pod hasłem “Making Connections”, co w wolnym tłumaczeniu oznacza “Tworzyć połączenia”. Wśród nowości znalazły się m.in. oprogramowanie ProVissionaire oraz konsolety i dodatki do serii kolumn NEXO.

Od kilku lat głównym czynnikiem napędowym firmy Yamaha jest fakt tworzenia produktów uniwersalnych i łatwych w konfiguracji. W końcu żyjemy w czasach, kiedy to profesjonalne systemy AV robią się coraz to bardziej zaawansowane i trudniejsze w konfiguracji, a co za tym idzie - poszukiwanie jakichkolwiek błędów na ścieżce sygnału jest nie lada wyzwaniem.

 

[img:1]

 

Od dłuższego czasu staramy się tworzyć urządzenia, które bez problemu się ze sobą integrują i spójnie łączą - począwszy od konsolet, wzmacniaczy i kolumn głośnikowych aż po instalacje stałe. Zdecydowaliśmy się zastąpić trudne w realizacji połączenia, przywracając radość i kreatywność do pracy przy produkcji eventów.

Glenn Booth - Dyrektor marketingu Amerykańskiego oddziału Yamahy

 

[img:2]

 

Podczas targów InfoComm odbyła się duża ilość seminariów, prowadzona przez specjalistów produktowych Yamaha. Poruszone zostały tematy m.in. organizacji AVIXA, reprezentującej ogólnoświatowo grono techników technologii instalacyjnej.

Jeżeli mowa o instalacjach, to podczas targów świat ujrzał najnowsze dodatki do serii głośników sufitowych VXC, czyli model VXC2F i subwoofer VXC8S. VXC2F to najpłytszy ze wszystkich dotychczasowych modeli, o głębokości mniejszej niż 76mm/3. Z kolei nowy subwoofer VXC8S to pierwszy przetwornik niskotonowy w serii, który dodatkowo posiada zatrzaski anti-drop, służące do bezpiecznego i szybkiego montażu. Każdy z modeli dostępny jest zarówno w kolorze białym jak i czarnym, które mogą być pomalowane.

 

[img:3]

 

Swojej prezentacji doczekała się również technologia AFC (Active Field Control), która począwszy od 1985 roku pomaga realizatorom w perfekcyjnym dostrojeniu swoich systemów dźwiękowych.

Najnowsze wersje oprogramowania ProVisionaire Control (Windows) i ProVisionaire Touch (iOS) zapewniają zaawansowane możliwości monitorowania pracy systemu i kompatybilność z rozszerzoną liczbą urządzeń. Na warsztatach zainteresowani mogli nauczyć się nowych funkcji procesorów sygnału i zdalnej obsługi konsolet, wzmacniaczy oraz stacji mikrofonowych.

Z kolei popularne kolumny NEXO zostały rozszerzone o dodatkowe modele wraz z dedykowanymi kolumnami basowymi, zapewniającymi niespotykaną w tym przedziale klarowność i możliwość łatwego użycia podczas stałych i mobilnych aplikacji.

 

[img:4]

więcej: pl.yamaha.com
Nagłośnienie instalacyjne Kolumny i głośniki instalacyjne
Sennheiser TeamConnect teraz z certyfikatem Microsoft Teams
Więcej wiadomości