Cort G290 FAT - trochę luksusu dla każdego

28 czerwca 2019, 11:00

Cort nie daje o sobie zapomnieć zwolennikom świetnych aczkolwiek dostępnych cenowo instrumentów. Model G290 FAT łączy świetne komponenty, doskonały design i wszechstronność tonalną z doskonałą ceną i wyczuciem smaku. 

 

 

Cort G290 FAT to gitara zbudowana w oparciu o jesion bagienny (koprus), ozdobiony topem wykonanym z klonu płomienistego i dostępna jest w dwóch wersjach kolorystycznych (Antique Violin Burst i Bright Blue Burst). Równie okazale prezentuje się gryf oraz podstrunnica, wykonane z klonu wzorzystego. Taki, a nie inny dobór drewna oprócz niewątpliwych zalet estetycznych, zapewnia doskonałe brzmienie oraz niską wagę instrumentu.

Sercem "grubaska" jest duet przetworników VTH-77, zapewniający spory zapas sygnału, mogący poradzić sobie z każdym stopniem przesterowania sygnału. Jeśli dodamy do tego 5-pozycyjny przełącznik, umożliwiający w pozycjach 2 oraz 4 uzyskanie szklistych, singlowych brzmień, otrzymujemy niezwykle wszechstronny brzmieniowo instrument, który doskonale poradzi sobie w każdej sytuacji czy to w studiu czy na scenie.

 

[img:5]

 

Kolejnym atutem G290 FAT jest mostek. Fabryczna konstrukcja CFA-III Tremolo, zbudowana w oparciu o stal nierdzewną, pozwala na bezkompromisowe użytkowanie, bez uszczerbku dla intonacji czy wybrzmiewania. Mimo, że nie jest to konstrukcja typu FR, mostek ten pozwala zarówno na podnoszenie jak i opuszczanie dźwięku.

Bezkompromisową konstrukcją jest również gryf Ergo-V, który dzięki zmiennemu radiusowi (od 12 do 15.75 cali) pozwala zarówno na stabilną grę rytmiczną jak i karkołomne popisy solowe. Na pokładzie znajdziemy również blokowane stroiki, zapewniające stabilną intonację gitary.

 

[img:6]

 
Elektryczne Gitary

Gdzie kupić?

Cort Guitars Cort Guitars www.cortguitars.com/pl

Dystrybucja w Polsce:

Mega Music

adres:
ul. Leśna 15 81-876 Sopot

Sklepy muzyczne > Cort Guitars rozwiń listę sklepów

NAMM'20: Julia doczekała się wizyty u efektowej kosmetyczki
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz