Systemy Yamaha VXL we francuskim kościele Eglise Saint-Denis-Sainte-Foy

10 lipca 2019, 10:00
więcej info: Yamaha Commercial Audio

Wzmacnianie dźwięku w dużych, otaczających przestrzeniach, generujących pokaźne ilości pogłosu to zawsze ogromne wyzwanie. Jednakże dzisiejszy postęp w technologii audio umożliwia radykalną poprawę dźwięku instalowanego w kościołach i domach kultu. Seria kompaktowych głośników VXL firmy Yamaha zapewnia dźwięk i estetykę bez kompromisów, co w ostatnim czasie pokazał historyczny francuski kościół.

Kościół Eglise Saint-Denis-Sainte-Foy, położony we wschodniej części Coulommiers, 65 km na wschód od centrum Paryża, jest głównym katolickim miejscem kultu i ważnym atutem lokalnej społeczności. Niedawno pojawiła się jednak potrzeba poprawienia dźwięku dla wiernych, nie naruszając jednocześnie charakterystyki wyglądu kamiennego wnętrza. O znalezienie rozwiązania tego problemu poproszona została firma MDS Audio.

 

[img:1]

 

Początkowo patrzyłem na rozwiązanie innego producenta, lecz niedługo potem dowiedziałem się o serii kolumn Yamaha YX. Zdałem sobie sprawę, że pokrycie horyzontalne na poziomie 170º umożliwiłoby uzyskanie wysokiej jakości dźwięku w przejściach bocznych, pomagając w stworzeniu ekonomicznego rozwiązania, które będzie działać niezawodnie przez długi czas.

Pierre Vandekerckhove - dyrektor techniczny MDS Audio

 

[img:2]

 

Bardzo szerokie pokrycie poziome, w kolumnach Yamaha YX połączone jest z dużą kierunkowością pionową, co zapewnia brak niekontrolowanych odbić od ścian i sufitu. Pierre do swojej instalacji wybrał dwa modele VXL1W-24 i cztery VXL1W-16, umieszczone w trzech rzędach par w nawie i również dwa VXL1W-8, pokrywające dźwiękiem obszar ołtarza. System zasilany jest wzmacniaczami XMV4280 i P3500S, które kontrolowane są poprzez procesor matrycowy MTX3 i moduł DCP1V4S.

 

[img:3]

 

Osobiście twierdzę, że systemy VXL dostarczają niespotykanej dotąd jakości dźwięku jak i możliwości nim zarządzania do trudnych akustycznie miejsc. Społeczność kościoła Eglise Saint-Denis-Sainte-Foy jest bardzo zadowolona z wykonanej instalacji.

Pierre Vandekerckhove - dyrektor techniczny MDS Audio

 

[img:4]

więcej: pl.yamaha.com
Ciekawe instalacje na świecie
Biamp Unified Solutions Tour 2020 już w marcu
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz