Tunio Handmade Cymbals - polskie talerze zrodzone z pasji

Tunio Handmade Cymbals - polskie talerze zrodzone z pasji

19 lipca 2019, 12:00

Producenci talerzy perkusyjnych tacy jak Sabian, Zildjian czy Meinl są markami znanymi i uznanymi na całym świecie. Nie każdy jednak wie, że również w Polsce tworzy się talerze perkusyjne. Skala ich wytwarzania jest zdecydowanie mniejsza, lecz jakość nie odbiega znacząco od znanych światowych marek. Tunio Handmade Cymbals jest jednym z przykładów, że można robić najlepsze produkty bazując na doświadczeniu oraz pasji.

 

[img:2]

 

Wszystkim, który interesują się wytwarzaniem talerzy perkusyjnych na niekoniecznie dużą skalę, znane są nazwiska takie jak Bettis czy Spizzicino. Za sprawą znanej w środowisku perkusyjnym grupy Polish Drummers okazało się, że tego typu twórcy znajdują się również w Polsce. Jeden z użytkowników grupy zamieścił zdjęcie talerza informując, że został on wykonany w naszym kraju. Po czasie okazało się, że za jego produkcją stoi Wojciech Pierlak.

 

[img:3]

 

Sam twórca swój projekt opisuje w następujacy sposób:

 

Jakieś 11 lat temu zacząłem zagłębiać się w metody produkcji talerzy z naciskiem na ręczne kucie, manualne toczenie i indywidualne wykonczenia. Pomogło mi w tym kilka rzeczy, takich jak połowa zawodowego życia spędzona przy tokarkach, kilkanaście lat spędzonych w pracowni instrumentów choć nie produkowaliśmy tam talerzy, na pewno przyczyniło się też to, że gram na perkusji od 12 roku życia i nie mogąc znaleźć talerzy pasujących do moich potrzeb najpierw zacząłem je modyfikować, a po kilku latach już samodzielnie kuć i toczyć.

Wojciech Pierlak 

 

 

Cały projekt można śledzić na stronie facebookowej, gdzie znajdziemy zarówno zdjęcia materiałów czy też gotowych produktów, jak również filmiki prezentujące proces produkcji oraz brzmienie finalnych produktów.

 

[img:1]

 
Talerze

Perkusja

Warsztaty z Maćkiem Gołyźniakiem w łódzkim Drum Roomie
Więcej wiadomości