Gretsch pokazał model sygnowany nazwiskiem Steve'a Warinera

Gretsch pokazał model sygnowany nazwiskiem Steve'a Warinera

26 lipca 2019, 11:00
Producent: Gretsch Guitars

Steve Wariner to znany i ceniony muzyk country, który od dziecka był wielkim miłośnikiem gitar Gretsch. Instrument skonstruowany przy jego udziale jest jednak o wiele bardziej wszechstronny niż mogła by sugerować muzyka, wykonywana przez pana Warinera. 

 

 

Pełna nazwa tego instrumentu (Gretsch G6120T-SW Steve Wariner Signature Nashville Gentleman with Bigsby) może przerażać, natomiast sama gitara stanowi połączenie tradycyjnego gretschowskiego stylu z kilkoma nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi. Sygnatura Warinera wyposażona została w nieco mniejszy korpus niż m.in. White Falcon, co ułatwić ma manualne obcowanie z instrumentem.

 

[img:1]

 

Na elektronikę gitary składa się duet przetworników TV JonesTV Classic Plus pod mostkiem oraz Paul Yandell Duo-Tron pod mostkiem. Zestaw ten, unikalny dla wyżej wymienionego modelu, idealnie sprawdzi się w grze palcami, ale i nie tylko. Za intonację odpowiada strunociąg Bigsby B6GP String-Thru sparowany z mostkiem Tru-Arc brass rocking bar. Wisienką na torcie jest siodełko wykonane z brązu, pozwalające na jednolite brzmienie strun, zarówno otwartych, jak i tłumionych. 

 

[img:3]

[img:2]

 
Gitary Elektryczne

Gitara

Soundragon Super Dragon Jimmy Page - Zabrzmij jak guru LZ!
Więcej wiadomości