Gibson zwraca prawa do nazwy kultowej marki jej założycielowi.

12 sierpnia 2019, 13:00

Po wielu latach prawa do nazwy Oberheim, którą dysponował Gibson, wracają do założyciela marki - Toma Oberheima. To bardzo pozytywny gest ze strony nowego kierownictwa Gibsona, który  z pewnością zostanie dobrze odebrany w środowisku. 

Przypomnijmy, Tom Oberheim, jest jednym z pionierów i wizjonerów w konstruowaniu instrumentów elektronicznych oraz założycielem marki, firmowanej własnym nazwiskiem. Po bankructwie firmy w latach 80-tych prawa do nazwy trafiły do Gibsona, który po zmianie zarządu zastanawiał się co zrobić z kultową marką. 

Nowy szef Gibson pan JC Curleigh komentuje:

"Spośród wielu historii, które słyszałem i decyzji, które podjąłem od czasu dołączenia do firmy Gibson, ta sytuacja wydawała się prosta. Postąpmy słusznie, oddając markę Oberheim z powrotem w ręce jej założyciela i imiennika, Toma Oberheima."

Swojego zadowolenia nie krył również główny zainteresowany, Tom Oberheim :

Po ponad trzydziestu latach cieszę się, że mogę ponownie użyć znaku towarowego Oberheim na moich produktach. Jestem bardzo wdzięczny nowej kadrze kierowniczej koncernu Gibson za umożliwienie tego." 

 

Przydatne linki:

 [img:1]

GrandMA3 vs grandMA2 od MA Lighting
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz