Nowe głowice Cameo trafiają do kolejnej firmy rentalowej

Nowe głowice Cameo trafiają do kolejnej firmy rentalowej

20 sierpnia 2019, 15:00
Producent: Cameo
Dystrybucja: ADAM HALL Group GmbH

Kolejna firma SimCo Veranstaltungstechnik, tym razem z niemieckiego rynku, inwestuje w ruchome głowice punktowe marki Cameo. Jest to już drugi zakup tej firmy, co oznacza, że Cameo rozpycha się na rynku firm oświetleniowych z sukcesem. 

Nowe oświetlenie to 28 reflektorów LED OPUS S5, które cechuje ogromna moc światła 17 500 lm, liniowa korekta CTO i szeroki zakres zoomu od 6° do 46°. Ponadto dzięki licznym opcjom sterowania (DMX, RDM, Art-Net, sACN, W-DMX™) reflektor ten można elastycznie zintegrować w najróżniejszych konfiguracjach. OPUS® S5 został uzupełniony o profilową głowicę ruchomą OPUS® SP5, aby zapewnić precyzyjne i dokładne oświetlenie oraz szeroki zakres efektów.

[img:3]

„OPUS S5 wykorzystujemy głównie w aplikacjach typu showlight. Jednak dzięki bogatemu wachlarzowi funkcji jest to absolutnie uniwersalne urządzenie. OPUS S5 jest niezwykle wszechstronny i sprawdzi się zarówno w pomieszczeniach, np. podczas eleganckich wydarzeń kulturalnych, jak i koncertów rockowych”. Ruchome głowice punktowe Spot Moving Head wraz z innymi reflektorami Cameo z serii AURO już wkrótce będą mogły się wykazać swoimi możliwościami, między innymi podczas legendarnego festiwalu muzyki metalowej „Badem im Blut” na świeżym powietrzu w Weil am Rhein. „Informacje zwrotne od techników są jednoznacznie pozytywne. Oprócz potężnego silnika LED o dużej mocy na szczególną uwagę zasługuje system mieszania kolorów CMY i ogromny zakres zoomu” – stwierdza dyrektor generalny SimCo, Marvin Kerscher.

 

Chociaż SimCo ma już na składzie różne produkty od Cameo — oprócz serii OPUS i AURO jest tam również gama INSTANT Hazer ze sterowaniem mikroprocesorowym — właśnie rozpoczęła się współpraca między Marvinem Kerscherem i Adam Hall Group w dziedzinie sprzętu audio. Efekty można zaobserwować między innymi w różnych instalacjach stacjonarnych. Przykładem może być system nagłośnienia stołówki amerykańskiej firmy farmaceutycznej za pomocą systemów LD Systems CURV 500 Array. 

 

„Jako dostawca kompleksowych usług cenimy sobie holistyczną filozofię Adam Hall oraz bezpośredni i przyjemny kontakt z ich przedstawicielami. Jesteśmy niezwykle ciekawi, czy wkrótce pojawi się też nowy reflektor typu washer...”. - dodaje Marvin Kerscher.

 

[img:2:FR] Kilka słów o samym produkcie OPUS® S5

OPUS® S5 Cameo zapewnia idealne światło punktowe oraz wspaniałe, żywe kolory na scenie. Kompaktowa, super jasna głowica Spot Moving Head z mocną białą diodą 380 W, mieszaniem kolorów CMY i liniową korekcją CTO. Oferuje szeroki zoom do efektywnego wykorzystania w pomieszczeniach o różnych rozmiarach. Koło kolorów z 7 dichroitycznymi filtrami umożliwia błyskawiczną zmianę i dzielenie kolorów. Reflektor punktowy o wyjątkowo dużym strumieniu światła 17 500 lm i natężeniu oświetlenia 39 000 luksów w odległości 5 m oferuje ruch obrotowy 540° i pochylanie 270°. W celu dokładnej regulacji wiązki światła wydajne układy optyczne mają szczególnie szeroki zoom od 6° do 46° i bezstopniową przysłonę. Bezstopniowo regulowany filtr frost zapewnia miękki obraz przypominający światło Washlight.

Niesamowite efekty morfingu umożliwiają reflektorowi OPUS® S5 tworzenie projekcji przez jednoczesne użycie dwóch kół gobo z 7 obrotowymi i 8 statycznymi szklanymi elementami gobo, które można łączyć z kołem animacji dla niezwykle żywych obrazów. Oprócz obrotowego 3-krotnego pryzmatu kołowego i 6-krotnego pryzmatu liniowego, służących do zwielokrotnienia projekcji gobo, reflektor punktowy
oferuje cztery różne 16-bitowe krzywe ściemniania do wyboru.


Reflektor OPUS® S5 zapewnia elastyczne opcje sterowania za pośrednictwem gniazd DMX, RDM, Art-Net, sACN lub zintegrowanego nadajnika-odbiornika W-DMX™. Wytrzymała obudowa z tworzywa ABS i metalu jest wyposażona w gniazda Neutrik® DMX i PowerCON TRUE1, wydajne chłodzenie za pomocą przewodów cieplnych oraz wentylatorów z regulacją temperatury, które zapewniają optymalne chłodzenie. Ekran dotykowy zasilany bateryjnie i 6 dodatkowych przycisków czujników umożliwiają wygodną konfigurację w sieci. Reflektor jest dostarczany z dwoma pałąkami Omega i przewodem zasilającym.


Specyfikacja techniczna OPUS® S5

 
 • Kompaktowa, superjasna głowica Profile Moving Head o strumieniu
  światła 17 500 lm i natężeniu oświetlenia 39 000 luksów w odległości 5 m
 • Mieszanie kolorów CMY oraz dodatkowa tarcza kolorów z 7 filtrami dwubarwnymi
 • Liniowa korekta CTO od 6500 do 2600 K
 • Układ optyczny wysokiej jakości ze szczególnie dużym zoomem od 6° do 46°
 • Jednolita projekcja bez jasnych punktów w całym zakresie zoomu
 • Obrotowe koło animacji
 • Obrotowe koło gobo z 7 indeksowanymi i obrotowymi wymiennymi s
  zklanymi elementami gobo + funkcja lampy otwartej
 • Statyczne koło gobo z 8 wymiennymi elementami gobo + funkcja lampy otwartej
 • Obrotowy i indeksowany okrągły potrójny pryzmat i 6-krotny pryzmat liniowy
 • Filtr frost do efektów Washlight i bezstopniowej regulacji przysłony
 • Równomierne ściemnianie w 16-bitowej rozdzielczości i 4 krzywe ściemniania do wyboru
 • Bez migotania dzięki możliwości wyboru częstotliwości PWM do 25 kHz
 • Ekran dotykowy działający na baterie z 6 przyciskami czujników
  do konfiguracji w trybie sieciowym
 • Elastyczne opcje sterowania za pośrednictwem zintegrowanego
  nadajnika-odbiornika W-DMX™, gniazd DMX, RDM, Art-Net, lub sACN

 [img:1]

 

Rodzaj produktu Oświetlenie dynamiczne LED 
Typ Moving Head 
Spektrum kolorów biały 
Liczba diod LED
Temperatura barwy 6600 K 
Typ diod LED 380 W 
Częstotliwość odświeżania adjustable to 25000 Hz 
Kąt wiązki światła 6 - 46 ° 
Wejście DMX 3-stykowe XLR, męskie , 5-stykowe XLR, męskie 
Wyjście DMX 3-stykowe XLR, żeńskie , 5-stykowe XLR, żeńskie 
Tryb DMX 27-kanałowy , 33-kanałowy 
Funkcje DMX Dimmer , Dimmer Fine , Frost , Ogniskowanie , Pan , Strobe , Tarcza Gobo , Tarcza kolorów , TILT , Zoom , Zoom Fine 
Ruch PAN 540 
Ruch TILT 270 
Efekt stroboskopu o wysokiej częstotliwości > 20 Hz 
Standalone modes Static , Tryb automatyczny 
Elementy obsługi Enter , Mode , Value Down , Value Up 
Wskaźniki Graphic Display 
Zasilanie 100 V AC–240 V AC/50–60 Hz 
Pobór mocy 530 W 
Materiał obudowy metal , Tworzywo sztuczne ABS 
Kolor obudowy Czarny 
Stopień ochrony IP IP20 
Chłodzenie Heat-pipe cooling system with temperature controlled fans 
Strumień świetlny 17500 lm 
Maksymalna temperatura otoczenia -15 - 45 °C 
Szerokość 400 mm 
Wysokość 630 mm 
Głębokość 250 mm 
Weight 24 kg 
Akcesoria (w zestawie) kabel sieciowy
Ruchome głowy spot Reflektory PAR

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Cameo rozwiń listę sklepów

Oświetlenie

Impression X5 IP Bar - Niespotykana dotąd kurtyna świetlna od GL
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz