Gibson i Eric Clapton przedstawiają 1964 Firebird I

30 sierpnia 2019, 12:00
więcej info: LAUDA AUDIO

W swojej wyjątkowej karierze Eric Clapton utożsamiany był z wieloma markami i instrumentami. Najbardziej "ognisty" okres jego kariery, przypadający na lata 60 i 70-te, spędzone m.in. w zespole Cream, legendarny muzyk spędził grając na Gibsonie Firebird.

Limitowana seria gitar, wiernie wzorowanych na oryginalnej konstrukcji, trafi do wybrańców wraz z wieloma unikalnymi gadżetami. 

 

 [img:1]

 

Gibson Eric Clapton 1964 Firebird to instrument wiernie wzorowany na egzemplarzach, używanych przez Erica z czasów jego gry w Cream. Instrumenty te nie tylko zostały wykonane z podobnych materiałów ale również za pomocą metod, używanych przez Gibsona w latach 60-tych. Specjalnie pod kątem tej limitowanej edycji gitar zrekonstruowano przetworniki Alnico V, by możliwie jak najtrafniej odzworować brzmienie tych fantastycznych gitar. 

 

 

Każdy z tych wyjątkowych instrumentów został ręcznie podpisany przez Claptona, zaopatrzony w certyfikat autentyczności oraz pieczołowicie odwzorowany pasek oraz futerał. Premiera tych gitar planowana jest na 20/21 września podczas festiwalu Crossroads, organizowanego przez brytyjskiego wirtuoza. 

 

[img:2]

 
Elektryczne Gitary

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Gibson rozwiń listę sklepów

Brzmienie Rush w kostce? Czemu nie!
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz