Werble Dunnett Classic Carbon Steel powstałe w kooperacji z Drumshop UK

2 września 2019, 10:00

Inspiracją do stworzenia werbli było zamiłowanie do marki Porsche. Instrument jest owocem kolaboracji angielskiego sklepu muzycznego DrumShop oraz firmy Dunnett. Tworzywem wykorzystanym do produkcji werbli jest stal węglowa, a instrumenty dostępne są w wielu ciekawych kolorach.

 

[img:1]

 

Firma Dunnett powstała w 1978 roku, a założył ją Ron Dunnett. Obecnie uznaje się ją za jedną z czołowych w dziedzinie produkcji werbli. Do 1994 roku Ron zaprojektował, opracował oraz zbudował kilka prototypów instrumentów w oparciu o własne koncepcje czym skutecznie odpowiedział na potrzeby rynku w tamtych czasach. Do tych innowacyjnych produktów należy zaliczyć werbel wykonany z tytanu, który był jednym z pierwszych jeśli nie pierwszym werblem wykonanym z tego tworzywa. Dzięki współpracy z angielskim powstały kolejne instrumenty, wykonane również z niezbyt popularnego materiału - stali węglowej.

 

 

Użycie stali węglowej w produkcji werbli umożliwia uzyskanie wyższego brzmienia, niż ma to miejsce w przypadku zwykłych stalowych korpusów. Sprężyny jakie zostały wykorzystane w kooperacyjnych werblach, inspirowane były sprężynami używanymi w Ludwigu Supraphonicu. Dunnett postanowił je odpowiednio zmodernizować, dzięki czemu uzyskano brzmienie, które przyciągnie oraz zachwyci każdego. Jak już wcześniej wspomniano na podkreślenie zasługują wykończenia w jakich dostępne są werble.

 

[img:2]

 

Instrumenty dostępne są w siedmiu unikalnych kolorach bez wątpienia kojarzących się z samochodami marki Porsche. Jeśli chodzi o cenę werbli na szczęście dla potencjalnego kupca wypadają one korzystniej niż samochody wyżej wymienionej marki. Wszystkie modele są w tej samej cenie 995 funtów, co w przeliczeniu na złotówki daje około 4.700 zł. Cena jest dość wysoka, ale po usłyszeniu brzmienia tych wspaniałych instrumentów kwestia ceny staje się drugoplanowa.

 

[img:3]

 
Werble Akustyczne

Perkusja

Caban Drummer Fest 2020 - święto perkusyjne już 14 marca
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz