IBC'19: Audio-Technica dostawcą systemów mikrofonowych dla MotoGP

IBC'19: Audio-Technica dostawcą systemów mikrofonowych dla MotoGP

17 września 2019, 12:00
Producent: Audio-Technica

Audio-Technica ogłosiła nawiązanie współpracy, w roli dostawcy systemów mikrofonowych, z MotoGP - motocyklowymi mistrzostwami świata, w trakcie których każdego roku rozgrywanych jest 19 wyścigów Grand Prix na torach wyścigowych na całym świecie. Współpracę nawiązano z firmą Dorna Sport S.L., która jest właścicielem praw komercyjnych do MotoGP.

Zespół ds. Komunikacji Medialnej i Produkcji firmy Dorna Sport S.L. szukał sposobu na poprawę jakości dźwięku, który dorównywałby najlepszemu w swojej klasie programowaniu wizualnemu, realizowanemu przez Dorna Sport S.L. (i dostarczanemu do 89 partnerów medialnych na całym świecie) i pod koniec sezonu wyścigowego 2018 roku rozpoczął odsłuchiwanie systemów mikrofonowych, oferowanych przez Audio-Technica.

 

 

Udane testy zaowocowały decyzją Dorny o wyborze 265 mikrofonów Audio-Technica, zestawów słuchawkowych i rozwiązań monitoringowych, w tym 53 mikrofonów typu track feed, 76 mikrofonów do wywiadów i kamer ENG jak również mikrofonów bezprzewodowych Audio-Technica System 10 2.4 GHz mikrofonów bezprzewodowych do 16 przenośnych kamer ENG.

Nowe systemy bezprzewodowe Audio-Technica z serii 3000 oraz mikrofony z gęsią szyją serii Engineered Sound 935 z transmisją poprzez Dante są wykorzystywane podczas konferencji prasowych przed i po wyścigach, natomiast 30 zestawów słuchawkowych BPHS1 jest rozmieszczonych na poszczególnych stanowiskach komentatorów. Dzięki 72 słuchawkom monitorującym M60x i monitorom dousznym E50 zespoły MotoGP mają dostęp do podsłuchu na kanałach audio w czasie rzeczywistym. Wybrane rozwiązania Audio-Technica zostały po raz pierwszy wykorzystane podczas pierwszego wyścigu 2019 MotoGP w Europie, na torze w Jerez w Hiszpanii, w maju.

 

[img:1]

[img:2]

 

Na szczególną uwagę zasługuje natychmiastowy sukces „opracowanych do transmisji sportowych” mikrofonów typu shotgun Audio-Technica BP28 i BP28L.

 

Po zainstalowaniu mikrofonów Audio-Technica BP28 i BP28L od razu zauważyliśmy zdecydowaną poprawę jakości ścieżki audio. Dzięki wyjątkowo szerokiemu pasmu przenoszenia i wysokiemu progowi SPL, wydają się idealnie dopasowane do brzmienia wyścigu, i dzięki tym mikrofonom mamy doskonałą jakość ciągłości dźwięku między jedną pozycją kamery a drugą.

Daniel Laviña - dyrektor techniczny ds. mediów firmy Dorna Sports

 

[img:3]

[img:4]

 

Mówiąc o nawiązanej z MotoGP współpracy, szef global engineering w Audio-Technica, Kazuhiro Onizuka, stwierdził:

 

Cieszymy się, że zostaliśmy wybrani jako dostawca systemów mikrofonowych dla MotoGP i że firma Dorna zdecydowała się wdrożyć tak dużą liczbę naszych mikrofonów nadawczych, jednak szczególnie nas cieszy perspektywa projektów w zakresie badań i rozwoju, nad którymi będziemy mogli wspólnie pracować. Współpraca z firmą Dorna w w relacjonowaniu wyścigów MotoGP na żywo na całym świecie jest wspaniałym poszerzeniem naszego laboratorium badawczego, a ponadto pokazuje zaangażowanie Audio-Technica w rozwój transmisji dźwięku podczas imprez sportowych.

Kazuhiro Onizuka - szef global engineering w Audio-Technica

 

Audio-Technica będzie prezentować swoją współpracę z MotoGP na tegorocznej Międzynarodowej Konwencji IBC w Amsterdamie w dniach 13-17 września.

 

Mikrofony Pozostałe

Gdzie kupić?

Audio-Technica Audio-Technica www.audio-technica.com

Dystrybucja w Polsce:

Godziny otwarcia:

Pon - Pt:  08.00 - 16.00 

adres:
ul. Gajdy 24 02-878 Warszawa

Sklepy muzyczne > Audio-Technica rozwiń listę sklepów

ETC wprowadza świat teatru w przyszłość
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz