Krakowski klub Prozak 2.0 z systemami Funktion-One

Krakowski klub Prozak 2.0 z systemami Funktion-One

20 września 2019, 12:00
Producent: Funktion-One

Reinkarnacja popularnego, undergroundowego klubu Prozak - Prozak 2.0 to ponad 600 m2 klubu muzycznego, który składa się z trzech parkietów, czterech barów i nowoczesnego systemu nagłośnienia Funktion-One, skutecznie wynoszącego całość na kompletnie nowy poziom.

Klub został stworzony dla szerokiego grona muzyków undergroundowej muzyki elektronicznej. Przez sześć ostatnich lat na jego scenie pojawiała się czołówka DJ i producentów muzycznych. Wśród nich znaleźli się m.in.: Ellen Allien, Christian Loffler, Kiasmos, Kollektiv Trumstrasse, Michael Mayer, Radio Slave, a także Apparat. W związku z tym takie miejsce wymaga doskonałego nagłośnienia. Wszystko zaczęło się już w 2013 roku, gdzie systemami Funktion-One zainteresował się DJ Rafał Zieciak, który miał okazję je usłyszeć w jednym z klubów mieszczących się w Łodzi.

 

[img:1]

 

Zestaw bardzo mu się spodobał, i w związku z tym polecił on go managerowi klubu Prozak, Tobiaszowi Kałkowskiemu. Ten skontaktował się z dystrybucją zestawów Funktion-One w Polsce, firmą F1 Dystrybucja Polska.

 

We wrześniu 2016 roku, podczas normalnych dni działania klubu testowaliśmy dwa systemy. Pierwszej nocy był to zestaw czterech Resolution 4E i również czterech F121. Z kolei drugiego dnia do pary z czterema F121 dobraliśmy dwie sztuki Evolution 6E. Na koniec wspólnie doszliśmy do wniosku, że druga opcja była dużo lepsza. Zaprosiliśmy więc do współpracy ekipę Funktion-One, Johna Newshama i Mika Igglesdena, którzy pomogli nam zaprojektować kompletny system oparty na Evo 6SH i F215mk2 na poziomie klubu -2. Nie byliśmy jednak pewni, czy subwoofery F121 będą dobrym wyborem dla tego pomieszczenia, wahając się pomiędzy nimi, a modelem BR121. Na początku 2017 roku przetestowaliśmy oba rozwiązania, co dało nam jasną informację, że F121 są tymi właściwymi.

Michał Rojewski - F1 Dystrybucja Polska

 

[img:2]

 

Zespół klubu Prozak 2.0 był tak zadowolony z wyboru, że na poziomie -1 został również zainstalowany zestaw F1, tym razem Resolution 2. W instalacji systemu, wraz z całkowicie nowym okablowaniem pomógł oficjalnemu dystrybutorowi Matthew Bate, który zajął się dokładnym dostrojeniem całości.

Systemy Funktion-One zapewniają równie dźwięk dla klubu Glasgow Room 2, a także sceny Glade podczas festiwalu Glastonbury.

 

[img:3]

[img:4]

[img:5]

 

Kolumny i głośniki Wzmacniacze, końcówki mocy
Audient udostępnił materiały edukacyjne online
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz