IBC'19: Audinate przedstawia Dante Domain Manager i nowy interfejs AV

IBC'19: Audinate przedstawia Dante Domain Manager i nowy interfejs AV

25 września 2019, 12:00
Producent: Audinate
Dystrybucja: LAUDA AUDIO

Firma Audinate, twórca standardowego już, i bardzo popularnego protokołu sieciowego Dante AV zaprezentował aktualizację oprogramowania Dante Domain Manager. Wersja 1.1 dodaje kilkanaście kluczowych opcji. Nie mogło również zabraknąć nowości sprzętowych - mowa tutaj o nowym interfejsie Dante AV.

 

 

Od teraz, całe oprogramowanie dostarczane jest w formie obrazu ISO, co znacząco ułatwia jego instalację i konfigurację według konkretnych potrzeb użytkownika. Dodatkowo, taki obraz może być użyty w wirtualnych środowiskach jak VMWare ESXi, Oracle VirtualBox, Microsoft Hyper-V, a także zainstalowany bezpośrednio na serwerze.

Zadowoleni będą także broadcasterzy, którzy od teraz mogą połączyć SMPTE 2110 oraz Dante, co znacząco ułatwia proces łączności przy zachowaniu wysokiego bezpieczeństwa. Synchronizacja zegara z GPS pozwala na dystrybucję mediów w czasie rzeczywistym niezależnie od dystansu dzielącego urządzenia.

 

[img:1]

[img:2]

 

Nie mogło również zabraknąć poprawek kosmetycznych samego interfejsu, a także usprawnień funkcji powiadomień mail i alertów, które od teraz są bardziej widoczne. Wbudowana obsługa protokołów LDAPS i SMTPS znacząco poprawia bezpieczeństwo poprzez szyfrowanie komunikacji między serwerami.

Dante Domain Manager 1.1 jest dostępny do pobrania dla wszystkich klientów Audinate. Warto także wspomnieć, że w celu włączenia obsługi SMPTE 2110 oraz GPS wymagane jest firmware Dante w wersji 4.2.

Z kolei Dante AV to zaawansowane rozwiązanie przeznaczone dla producentów szerokiej gamy sprzętu audio-video. Interfejs ten łączy znany dźwięk Dante z transmisją wideo, gdzie wszystko oparte jest oczywiście na gigabitowych sieciach IP. Dante AV to wynik wieloletnich prac, a także sugestii klientów, którzy od dłuższego czasu domagali się tego typu rozwiązania. W jego skład wchodzi specjalnie zaprojektowany moduł, do którego kierowane jest 8 kanałów audio i 1 kanał wideo. Najważniejszą zaletą takiego rozwiązania jest znana z systemu Dante możliwość łatwego routingu, czyli np. skierowanie obrazu do jednej lokacji, a dźwięku do drugiej. Dodatkowo, całym systemem steruje pojedynczy zegar, co gwarantuje doskonałą synchronizację sygnałów, co w szczególności przydaje się w przypadku występów na żywo.

[img:3]

[img:4]

 
Video i kamery Software

Gdzie kupić?

Audinate Audinate www.audinate.com

Dystrybucja w Polsce:

Audio piknik w Łomiankach - nowy rozdział dla branży pro audio?
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz