IBC'19: Genelec rozszerza serię monitorów The Ones

IBC'19: Genelec rozszerza serię monitorów The Ones

24 września 2019, 11:00
Producent: Genelec

W niezwykle szybko rozwijającym się rynku monitorów odsłuchowych, Genelec przez cały czas pozostaje przy towarzyszącej mu od samego początku filozofii ‘Made in Finland’. To właśnie dzięki temu jest uwielbiany i używany przez profesjonalistów, a także fanatyków doskonałego brzmienia na całej planecie. Kilka dni temu producent zapowiedział rozszerzenie flagowej serii monitorów studyjnych “The Ones”.

Linia monitorów “The Ones” pojawiła się na rynku w 2014 roku i szybko znalazła uznanie wśród szerokiego grona profesjonalnych realizatorów dźwięku. Charakterystyczny design koaksjalny dostarcza niespotykanych dotąd parametrów w zakresie kierunkowości, ultra-niskiego poziomu zniekształceń, pasma przenoszenia do 40 kHz i wysokiego poziomu ciśnienia akustycznego SPL.

 

 

Do serii dołączyły właśnie dwa, trójpasmowe modele - 8351B oraz 8361A. Pierwszy z nich posiada jeszcze większy poziom możliwego SPL, dodatkowe algorytmy strojenia, a także ulepszoną odpowiedź w zakresie wysokich częstotliwości. Z kolei drugi, ze specjalnie zaprojektowanym falowodem eliminuje ewentualne podbarwienia brzmienia, które mogłyby wystąpić w tego typu konstrukcji.

 

[img:1]

Od lewej: Genelec 8351B i 8361A

 

Producent zadbał także o niskie częstotliwości, prezentując adaptacyjny woofer W371A, który dedykowany jest bezpośrednio do serii “The Ones” i ma za zadanie uzupełniać spektrum dźwięku, tworząc system pełnopasmowy. Posiada on dwa przetworniki, skierowane do przodu i do tyłu.

Każdy z flagowych monitorów Genelec posiada wzmacniacze wykonane w klasie D, z zaawansowanym procesorem DSP. Dodatkowo, mogą być one kontrolowane i w pełni skalibrowane przy pomocy oprogramowania Genelec GLM.

 

[img:2]
Genelec W371A

 

[img:3]

[img:4]

[img:5]

[img:6]

[img:7]

 
Monitory studyjne aktywne

Gdzie kupić?

Genelec Genelec www.genelec.com

Dystrybucja w Polsce:

Godziny otwarcia:

Pon - Pt:  08.00 - 16.00 

adres:
ul. Gajdy 24 02-878 Warszawa

Sklepy muzyczne > Genelec rozwiń listę sklepów

Audio piknik w Łomiankach - nowy rozdział dla branży pro audio?
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz