Głośno i bez kabli - Alto Uber FX oraz mniejszy brat Uber LT

Głośno i bez kabli - Alto Uber FX oraz mniejszy brat Uber LT

27 września 2019, 08:51
Producent: Alto Professional
Dystrybucja: LAUDA AUDIO

Chyba każdy muzyk, który kiedykolwiek próbował grać mobilnie, na ulicy, spotkał się z problemem wyboru przenośnego nagłośnienia. Taki zestaw musi spełniać całą listę wymogów - począwszy od wbudowanego miksera, głośności aż po wagę i czas pracy na baterii. W ostatnim czasie firma Alto wprowadziła dwa urządzenia o nazwie Uber, model FX oraz LT. Nazwa urządzenia jest wyjątkowo "bliska" wielu  osobom, zobaczymy jak same głośniki zadomowią się na naszym rynku. Cena atrakcyjna,  parametry również. Propozycja z pewnością godna rozważenia. 

[img:1]

Uber FX

Uber FX to rozbudowany, przenośny zestaw nagłośnieniowy. Mamy tutaj do czynienia z konstrukcją dwudrożną, w której skład wchodzą dwa przetworniki - 8” woofer i 3” tweeter, zasilane 100-watowym wzmacniaczem mocy. Użytkownik ma możliwość wpięcia sygnału w dwa, niezależne wejścia mikrofonowo-liniowe oparte o złącza combo XLR. Każde z nich posiada regulację głośności, dwu-punktowy korektor barwy i może być zmiksowana z 15, wbudowanymi algorytmami efektów Alesis. 

Dodatkowo, na pokładzie znalazła się łączność Bluetooth z parowaniem NFC oraz wejście stereo aux 3.5mm. Nie mogło również zabraknąć pokrętła master volume, wyjścia liniowego, a także wskaźnika baterii. Jeżeli mowa o zasilaniu, to Uber FX może pracować do 45 godzin na pełnym naładowaniu, a także udostępniać zasilanie poprzez port USB, do np. ładowania telefonu. Wbudowana w obudowę teleskopowa rączka pozwala na łatwy transport, a górna półka umożliwia bezpieczne przechowywanie telefonu, efektów gitarowych, kostek itp. Całość ma wymiary 459 x 464 x 278 mm i waży 11.2 kg.

Alto Uber FX dostępny będzie w cenie około 1065 zł.

[img:2]

[img:3]

[img:5]


Uber LT

Z kolei Uber LT to nieco mniejsza i bardziej budżetowa wersja kolumny. W tym modelu mamy przetworniki 6,5" woofer oraz 2" tweeter, moc 50 W. Również wbudowany odtwarzacz MP3 oraz USB i Bluetooth. Dla osób szukających lżejszego systemu, bo waga Uber LT wynosi 5,8 kg., druga propozycja będzie ciekawsza. 

Specyfkacja Uber LT:

  • głośnik: 6.5" / 2"
  • moc: 50 W 
  • pasmo: 90 - 17,000 Hz (+/-3 dB)
  • kanały : 2x (Mic / Line),   (XLR / jack combo)
  • port USB/MP3 
  • bluetooth 
  • zasilanie akumulatorowe
  • Wymiary: (H x W x D): 338 x 334 x 254 mm
  • Waga : 5.8 kg

Cena Uber LT dostepny w cenie około 550 zł

[img:4]

 

Zestawy przenośne (PA) Kolumny i głośniki

Gdzie kupić?

Alto Professional Alto Professional

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Alto Professional rozwiń listę sklepów

Ciekawe instalacje: L-Acoustics w Teatrze Wielkim w Warszawie
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz