IBC'19: Orban prezentuje lżejszą dla portfeli wersję procesora OPTIMOD 8700i LT

IBC'19: Orban prezentuje lżejszą dla portfeli wersję procesora OPTIMOD 8700i LT

30 września 2019, 08:00
Producent: Orban
Dystrybucja: Polsound sp. z o.o

Procesory Orban są doskonale znane rozgłośniom radiowym na całym świecie. To często dzięki nim dociera do naszych odbiorników radiowych sygnał audio najwyższej jakości. Umożliwiają one bowiem kontrolę, procesing, streaming sygnału audio, co w świecie zdominowanym przez platformy streamingowe typu Spotify czy Tidal, jest szczególnie istotne. 

Flagowy model Orban Optimod FM 8700i miał premierę na targach IBC w 2017 roku i do dziś ta jednostka funkcjonuje z powodzeniem na rynku. W tym roku producent zaprezentował nowy, budżetowy model Optimod 8700i LT ("LT" czyli light - dla portfela). 

Na przestrzeli lat Orban pracował nad algorytmem Xpotential Loudness, zwiększającym jakość plików MP3 odtwarzanych z serwisów streamingowych. Dzięki temu poprawiło się tło muzyczne, co z kolei oznacza brak konieczności stosowania agresywnych limiterów. Najnowszy opracowany algorytm MX+, ma zapewnić jeszcze lepszą jakość audio niż kiedykolwiek przedtem. MX+ redukuje m.in. zniekształcenia audio rozmów telefonicznych, zwiększając czytelność w paśmie 4-7, 8 kHz.  

W Amsterdamie producent skupił się na prezentacji dwóch urządzeń FM 8700i oraz 8700i LT. Różnica  pomiędzy modelem Optimod FM 8700i  a Optimod FM8700i LT polega na tym, że w drugim brak jest komunikacji Dante oraz algorytmów Xpotential Loudness. Wszystkie pozostałe funkcje są takie same. Szczegóły w materiale video. Zapraszamy. 

 

Galeria ze stoiska Orban podczas IBC 2019

 

[img:1]

[img:2]

[img:3]

[img:4]

 

Procesory dźwięku Procesory dynamiki Procesory inne

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Orban rozwiń listę sklepów

Jaka konsoleta do teatru? Zobacz krótki video tutorial DiGiCo
Więcej wiadomości