iLoud MTM- kompaktowe monitory studyjne

9 października 2019, 09:00

Monitory studyjne iLoud Micro firmy IK zrewolucjonizowały przemysł muzyczny. Mimo swojego kompaktowego designu mogą śmiało konkurować pod względem jakości dźwięku z dotychczasowymi rozwiązaniami 5-cio, 6-cio, a nawet 8-calowymi. 

Najważniejszym zadaniem monitora studyjnego jest zapewnienie wiernego, czystego i niezniekształconego dźwięku, dzięki czemu można mieć pewność, że nasz mix będzie dobrze brzmiał, niezależnie na jakim sprzęcie go będziemy odtwarzać. iLoud MTM korzysta z najbardziej zaawansowanych procesorów DSP, pozwalając osiągnąć rezultat niemożliwy do uzyskania w konstrukcjach analogowych.

[img:1]

Liniowa charakterystyka przenoszenia, potężny bas 

Charakterystyka monitorów jest wyrównanana liniowo w całym paśmie: posiadają naturalne wysokie tony, czysty środek i zbalansowane basy. Można pracować z nimi godzinami, bez obawy o zmęczenie słuchu. Marka iLoud jest słynna m. in. z produktów o dużej dynamice i nie inaczej jest w tym przypadku. Monitor oferuje moc 100W RMS i 103 dB SPL.

iLoud Micro Monitor zachwycił świat potężnym basem, który jest produkowany przez 3 calowe głośniki, co niemalże "przeczy fizyce". Liniowa charakterystyka przenoszenia zaczyna się już od 40 Hz co jest niezwykle poszukiwane w nowoczesnych stylach muzycznych. Zawdzięcza to opatentowanemu przez firmę IK rozwiązaniu Physical Response Linearization (PRL™). Składa się na to wiele czynników, jak konstrukcja, użyte materiały, korekcja w czasie rzeczywistym, a efektem są niezwykle zbalansowane niskie tony, porównywalne do tych w konstrukcjach dwa razy większych od iLoud MTM.  Głęboki bas jest tak potężny, że aż trudno uwierzyć, że pochodzi on z tak małych głośników. 

Nowa epoka realistycznej reprodukcji dźwięku

Większość konwencjonalnych monitorów studyjnych, nawet wysokiej klasy, boryka się z problemem zniekształconej odpowiedzi fazowej spowodowanej tradycyjnymi zwrotnicami fazowymi. Efektem końcowym jest mało klarowny obraz stereo, rozmyte transjenty. iLoud MTM wykorzystuje dwie dekady doświadczenia DSP w IK, aby zaoferować prawdziwie spójną fazowo odpowiedź w całym użytecznym paśmie częstotliwości, zapewniając niewiarygodnie realistyczny, naturalny dźwięk.

Dzięki temu instrumenty i dialogi będą brzmiały tak jak na żywo, odkryjesz więcej szczegółów w swoich utworach i przestaniesz marnować godziny, próbując wyeliminować problemy ze swoimi miksami, których tak naprawdę nigdy nie było. Tak liniowa charakterystyka fazowa rzadko występuje w głośnikach nawet kilkukrotnie droższych w stosunku do ceny iLoud MTM. 

Symetryczna konstrukcja dla doskonałej precyzji 

Symetryczny design z dwoma głośnikami 3,5'' wooferami i 1'' tweeterem dostarcza zdefiniowane źródło dźwięku nieosiągalne w tradycyjnych konstrukcjach. Oznacza to jeszcze bardziej naturalny, realistyczny dźwięk, w którym głośniki „znikają” i można skupić się na muzyce. Minimalizuje to również zmęczenie słuchu, bo dzięki temu różne częstotliwości docierają do ucha w tym samym czasie. Dzięki temu możesz miksować dłużej, przy mniejszym wysiłku.

Konstrukcja iLoud MTM oferuje również wyjątkowe rozproszenie dźwięku, które minimalizuje wpływ akustyki pomieszczenia, zapewniając jeszcze dokładniejsze monitorowanie.

 [img:2]

Przystosowane do każdych warunków odsłuchowych

W dzisiejszych czasach studia znajdują się w różnych pomieszczeniach, także w domowych warunkach. To, co wyróżnia monitory iLoudMTM to fakt, że nie wymagają one idealnych pomieszczeń przystosowanych akustycznie, gdzie jest możliwość usytuowania głośników w dalekiej odległości, a pozwalają na mixowanie również przy bliskim ustawieniu. 

Ponadto iLoud MTM oferuje możliwość kalibracji  akustycznej za pomocą dołączonego mikrofonu referencyjnego ARC ™, aby automatycznie dostosować pasmo przenoszenia do jego umiejscowienia. Wystarczy ustawić monitory oraz mikrofon w preferowanej pozycji odsłuchu, nacisnąć przycisk, a otrzyma się indywidualną kalibrację dostosowaną do miejsca odsłuchu. Poza tym jest możliwość przycięcia oraz wzmocnienia pasma z góry i z dołu, aby dostosować odsłuch do warunków pomieszczenia. 

Dopasowanie ustawienia

iLoud MTM posiada ruchome mocowanie, które pozwala na ustawienie głośników pod kątem od 0 do 20 stopni, co bardzo przydaje się przy słuchaniu z bliskiej odległości. Zawiera również gumową podstawę do poziomego ustawienia oraz możliwość montażu na statywach mikrofonowych. Symetryczną konstrukcja i spójna fazowo odpowiedź, daje w konsekwencji dokładne monitorowanie w dowolnym miejscu.

Zestaw mierników T-RackS 5

Po darmowej rejestracji użytkownik otrzymuje oprogramowanie do monitorowania i mierzenia sygnału, w skład którego wchodzą mierniki wartości szczytowej, spektrogramy, mierniki fazy i wiele więcej. 

Precyzja cyfrowego sterowania

iLoud MTM wykorzystuje  najwyższej klasy przetworniki A / D oraz precyzyjne cyfrowe algorytmy do filtrowania, wyrównania czasowego,  kontroli dynamiki i autokalibracji. Całkowicie kontrolowany przez DSP i precyzyjnie wyrównany czasowo, iLoud MTM pozwala również zarządzać efektami pogłosu w pomieszczeniu.

20-letnie doświadczenie firmy IK w cyfrowym przetwarzaniu sygnałów pozwala iLoud MTM dostarczać dźwięk znacznie przewyższający jego wielkość i klasę.

 [img:3]

 

Monitory studyjne

Studio

NAMM'20: Klasyczny układ VCA w nowym kompresorze od Warm Audio
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz