IBC'19: DirectOut PRODIGY.MC oraz najnowszy PRODIGY.MP - łączą cyfrowy świat Dante, RAVENA, SoundGrid.

IBC'19: DirectOut PRODIGY.MC oraz najnowszy PRODIGY.MP - łączą cyfrowy świat Dante, RAVENA, SoundGrid.

7 października 2019, 11:00
Producent: DirectOut

DirectOut Technologies to popularna na profesjonalnym rynku, niemiecka firma zajmująca się produkcją różnorakich konwerterów i przełączników dźwięku. Urządzenia znajdujące się w jej ofercie obsługują szeroką gamę popularnych protokołów audio - w tym MADI, AES, AoIP, SoundGrid, Ravenna czy Dante. W ostatnim czasie, a dokładnie podczas targów IBC’19, światło dzienne ujrzały dwa, produkty - PRODIGY.MC i najnowszy - PRODIGY.MP.

Każdy z nich pozwala na zintegrowanie ze sobą wielu, innych urządzeń, które korzystają z różnych protokołów. Tym, co wyróżnia nowe modele PRODIGY jest całkowicie modularna budowa, gdzie to użytkownik decyduje jakiego rodzaju portów i technologii będzie używał. Jest to możliwe poprzez zastosowanie dedykowanych kart rozszerzeń. Zasadniczą różnicą pomiędzy dwoma modelami jest to, że PRODIGY.MC posiada 8 slotów na karty I/O plus jeden slot karty sieciowej (Dante, Ravenna itd.), a PRODIGY.MP posiada 4 sloty I/O i dwa miejsca na karty protokołów sieciowych.

 

Każdy z procesorów wyposażony został także w dwa sloty MADI (różnych formatów), a także możliwość podłączenia zegara synchronizacji word clock (zarówno cyfrowo - przez dowolny protokół, wewnętrznie jak i zewnętrznie). Oczywiście nie mogło zabraknąć dwóch, redundantnych zasilaczy, a także kilku portów GPIO. Ustawienia powtarzalności mogą być zastosowane także na złączach sieciowych, przy pomocy funkcji EARS (Enhanced Automatic Redundancy System).

PRODIGY umożliwia konwersję pełnych strumieni, a także pojedynczych kanałów audio - routowanych przy pomocy rozbudowanej matrycy. Dodatkowo posiada zaawansowane opcje monitoringu, który może być dowolnie miksowany i przekazywany na wyjścia analogowe, słuchawkowe czy też cyfrowe. Oprogramowanie sterujące umożliwia tworzenie snapshotów, które mogą być podzielone na sekcje wejścia, wyjścia, synchronizacji i ustawień. Każde z urządzeń pracuje w zakresie częstotliwości próbkowania 44.1 - 192 kHz. Za prostotę obsługi odpowiada dedykowany program globcon, a także 5-calowy, dotykowy ekran.

 

Przykładowe konfiguracje:

 • RAVENNA
  zgodny z AES67, obsługuje SMPTE ST2110-30/31 i ST2022-7,
  pozwala na przekazywanie do 128 kanałów.
 • Dante
  jeden z najbardziej popularnych protokołów na rynku,
  obsługuje 64 kanałów we/wy.
 • Waves SoundGrid
  oferuje bardzo niską latencję, dedykowane
  oprogramowanie lidera rynku wtyczek Waves i pozwala na transmisję do 128 kanałów audio.

W zależności od modelu, PRODIGY może łączyć protokoły o maksymalnej ilości 320 kanałów wejściowych i 324 wyjściowych. PRODIGY MC jest już dostępny na rynku, z kolei premiera modelu PRODIGY.MP przewidziana została na październik tego roku.

 

Fotogaleria ze stoiska DirectOut

 

[img:1]

[img:2]

[img:3]

[img:4]

[img:5]

[img:6]

 

 

Nagłośnienie instalacyjne

Gdzie kupić?

DirectOut DirectOut www.directout.eu

Dystrybucja w Polsce:

LP Systems Sp. z o.o.

adres:
ul. Kanarkowa 20B 02-818 Warszawa
Audio piknik w Łomiankach - nowy rozdział dla branży pro audio?
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz