MIDAS DP48 - nowa definicja odsłuchu osobistego

MIDAS DP48 - nowa definicja odsłuchu osobistego

10 października 2019, 11:00
Producent: MIDAS
Dystrybucja: SoundTrade

Wkrótce na polskim rynku pojawi się nowość marki MIDAS - DP48. To podwójny, 48 kanałowy mikser osobisty umożliwiający dwóm wykonawcom pełną kontrolę odsłuchu, nagranie oraz odtwarzanie prób i występów. Wraz z prostym, intuicyjnym interfejsem i opcją podłączenia do każdego urządzenia z portem AES50, DP48 jest kompletnym systemem odsłuchu osobistego do użycia na scenie i w studiu.

 

Indywidualny miks 

DP48 daje wykonawcom pełną kontrolę, posiadając 12 grup stereo do szybkiego tworzenia odpowiednich miksów. Wszystkie 48 kanałów DP48 może być zmiksowane w tych 12 grupach. Dzięki temu spełnia wszelkie wymagania dobrego odsłuchu. Np. wokaliści mogą skomutować sygnał wokalu do grupy nr 1, natomiast bębny, bas i gitarę odpowiednio do grup nr 2,3 i 4. Perkusiści, którzy potrzebują większej kontroli, mogą osobno skomutować stopę, werbel i hi-hat do grup od nr 1 do 3, a overheady panoramowane w lewo i prawo do grupy nr 4.

 

[img:3]

 

Dwa miksy stereo

Funkcja dual mix, umożliwia dwóm wykonawcom na podłączenie się do jednego DP48 i utworzenie dwóch niezależnych odsłuchów stereo. Istnieją trzy dedykowane, niezależne ustawienia dla wyjść A i B: poziom głośności na wyjściu, poziom głośności wybranej grupy, poziom głośności „My group”, do której można przypisać wybrane przez siebie grupy. Obydwa miksy stereo mogą mieć niezależne ustawienia EQ, efektu i limitera.

 

Pełna kontrola i o wiele więcej

Każda grupa w DP48 posiada swój własny, 3-pasmowy korektor, kompresor i reverb ustawiane za pomocą jednej gałki. Wystarczy nacisnąć przycisk i ustawić żądaną wartość za pomocą gałki SELECT/EDIT. Korektor umożliwia regulację pasm: low, mid, high osobno dla każdej z grup. Podobnie ustawienia kompresora dotyczą osobno każdej grupy, tak jak miksu A i B. Reverb studyjnej jakości może zostać dodany do wybranej grupy lub całego miksu, aby dodać przestrzeni, niezależnie od ustawień efektu w konsolecie. Przycisk „Pan” daje możliwość ustawienia panoramy dla każdej z grup.

 

[img:1]

 

Rejestracja na karcie SD i presety

DP48 posiada wejście kart SD do nagrywania prób lub występów. Nagrania mogą zostać odtworzone do miksu A lub B. Opcja nagrywania posiada funkcję mix-minus, odejmując sygnały w grupie „My group”, aby użyć nagrania, jako podkładu podczas ćwiczeń. Na karcie SD można również zapisać presety z kompletem ustawień miksu i wczytać je z niej podczas użytkowania innego miksera DP48.

 

[img:6]

 

Wbudowany mikrofon ambientowy

Wykonawca korzystający ze słuchawek dousznych może czasem czuć się wyizolowany podczas występu. Dlatego DP48 ma wbudowany, stereofoniczny mikrofon ambientowy, dzięki któremu będzie słyszeć więcej dźwięków z otaczającej go przestrzeni, czy publiki. Ułatwi to też komunikację pomiędzy wykonawcami. Automatyczny ducking przycisza mikrofon w momencie gdy wykonawca zaczyna występ, aby zachować czysty odsłuch.

 

Pełna integracja

Każdy mikser DP48 może być zdalnie zasilany poprzez AES50 przy podłączeniu do Midas HUB4 zawierający PoE. Każda konsoleta i stagebox z portem AES50 i częstotliwością próbkowania 44.1/48kHz są kompatybilne z mikserami DP48. Kanały zwrotne AES50 umożliwiają wysłanie miksów z powrotem do konsolety lub hubu w celu wysłania ich do nadajników IEM. Nawet opisy i kolory kanałów wejściowych mogą być wysłane na DP48 za pomocą AES50. Przy podłączeniu miksera osobistego DP48 do hubu Midas, może być on ustawiony i sterowany zdalnie z poziomu konsolety.

Aktualizacja firmware’u Midas M32 do wersji 4.0 umożliwi pełną konfigurację mikserów osobistych (przypisanie kanałów do grup, nazwy grup) bezpośrednio z poziomu interfejsu konsolety. DP48 to pierwsze rozwiązanie, które umożliwia grupowanie kanałów w konsolecie, gdzie znajduje się też routing sygnałów.

 

[img:4]

 

Zdalne sterowanie

Oprócz zdalnej konfiguracji z kompatybilnej konsolety monitorowej lub FOH, każdy mikser DP48 może również w pełni kontrolować jeden lub kilka innych mikserów DP48 na scenie, w celu równoległych zmian. Technik może w każdej chwili pomóc wykonawcy odpowiednio ustawić jego osobisty miks. Zdalne sterowanie może być przekazywane przez Midas HUB4 lub w przypadku szeregowego połączenia mikserów.

 

[img:7]

 

Główne cechy:

 
 • Podwójny, 48 kanałowy mikser odsłuchu osobistego kompatybilny z systemami Midas,
 • Konfigurowalne 12 grup stereo umożliwia szybkie kreowanie odpowiedniego brzmienia i balansu personalnego odsłuchu,
 • Funkcja „dual mix” umożliwia utworzenie dwóch niezależnych, stereofonicznych torów monitorowych,
 • Interfejs kart SD do rejestracji i odtwarzania nagrań stereo,
 • Wbudowany stereofoniczny mikrofon ambientowy zbierający dźwięk ze sceny, eliminujący poczucie izolacji przy korzystaniu z odsłuchu dousznego,
 • Możliwość skorzystania z wbudowanego efektu pogłosowego studyjnej jakości dla dodania przestrzeni w odsłuchu, niezależnie od ustawień w konsolecie,
 • Możliwość zasilania PoE przy bezpośrednim połączeniu z hubem Midas poprzez AES50,
 • Osobny zasilacz umożliwia szeregowe łączenie kilku urządzeń DP48 bez użycia hubu PoE,
 • Kompatybilne z każdym urządzeniem zawierającym port AES50 i częstotliwość próbkowania 44.1 lub 48 kHz, w tym konsoletami i stageboxami Midas i Behringer,
 • Oznaczenia i kolory kanałów wejściowych przesyłane do mikserów osobistych DP48 za pośrednictwem AES50,
 • Możliwość powrotu sygnału z DP48 do konsolety lub hubu poprzez AES50, żeby wysłać go do nadajnika IEM,
 • Zdalne zarządzanie w odległości do 100 m poprzez ekranowany przewód CAT5/5e,
 • Zdalna konfiguracja i kontrola mikserów DP48 poprzez hub Midas

 

[img:2]

 
Miksery

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

SoundTrade

tel.: +48 22 632 02 85
Godziny otwarcia:

Pon - Pt:  09:00 - 17:00

adres:
ul. Kineskopowa 1 05-500 Piaseczno k/Warszawy
Ciekawe instalacje: L-Acoustics w Teatrze Wielkim w Warszawie
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz