RCF M20X - najnowszy mikser już w Polsce

RCF M20X - najnowszy mikser już w Polsce

27 listopada 2019, 12:00
Producent: RCF

M 20X od RCF to w pełni przenośny, zdalnie sterowany mikser z 16 preampami i 11 zmotoryzowanymi suwakami. Pomimo swoich wymiarów oferuje cały zestaw możliwości, takich jak wysokiej klasy przedwzmacniacze, najwyższej klasy procesory DSP z przetwarzaniem w jakości studyjnej, zdalne sterowanie WiFi oraz wszechstronny zestaw funkcji nagrywania i odtwarzania wielościeżkowego. Mikser oferuje łącznie 20 wejść analogowych i 14 kanałów wyjściowych, z symetrycznymi wyjściami analogowymi oraz wyjściem cyfrowym AES/EBU.

Touringowa metalowa konstrukcja i niezawodna elektronika, zapewniająca ponadczasową najwyższą trwałość. Wysoko kontrastowa grafika i pokrętła, wysokiej jakości złącza i trwałe elementy sterujące zwiększają zarówno funkcjonalność, jak i niezawodność. Uniwersalny napięciowo zasilacz sprawia, że doskonale nadaje się do użytku na całym świecie, zapewniając możliwość bezpiecznego podróżowania z mikserem.

 

[img:1]

 

Przechwytywanie wielościeżkowych nagrań koncertów jeszcze nigdy nie było tak łatwe. Dźwięk wielościeżkowy może być obsługiwany przez wbudowany interfejs USB 2.0 Digital Audio Interface, dla maksymalnie 24 x 24 kanałów, oraz przez wewnętrzny odtwarzacz/nagrywarkę kart SD, bez konieczności korzystania z komputera. Ponadto dostępny jest stereofoniczny odtwarzacz multimedialny i rejestrator USB, obsługujący wiele formatów plików (WAV, MP3, AIFF).

Każde z 20 wejść posiada filtr HPF 12 dB/okt, bramkę redukcji szumów, kompresor/de esser (tylko kan. 1-16), elastyczny 4-pasmowy korektor parametryczny, linię opóźniającą i ustawienia kanałów z narzędziami do kopiowania i wklejania; źródło może być wybierane pomiędzy wejściem analogowym, interfejsem audio USB, odtwarzaczem kart SD, w różnych punktach insertowych w celu zapewnienia maksymalnej elastyczności. Strona SEND VIEW umożliwia natychmiastową weryfikację poziomów wysyłek na wszystkich szynach dla określonego kanału wejściowego, w tym informacji o włączeniu/wyłączeniu i informacji pre/post.

 

 

Każda funkcja jest oddalona tylko o jeden lub dwa kroki, z intuicyjną nawigacją i bardzo przejrzystym interfejsem w każdym menu. Masz pełną kontrolę nad swoim miksem na żywo, a wszystko to w jednym z najbardziej kompaktowych systemów, jakie można znaleźć na rynku.

Dostępne suwaki działają płynnie i cicho, umożliwiają szybki podgląd wszystkich poziomów miksu. Fadery można przypisać do jednej z dostępnych warstw miksu (MAIN, FX1-FX4, MIX1-MIX8) oraz do grup wejść (1-10, 11-20, FX1-4 i Custom). Dziesięć wyjść MIX można również przypisać do banku faderów, co pozwala na podgląd wszystkich sygnałów wyjściowych. Mikser może być w pełni sterowany i konfigurowany lokalnie, ale także zdalnie, za pomocą aplikacji M20 MixRemote. Wejścia można łączyć w pary stereo, a magistrale MIX można łączyć w pary stereo do zastosowań monitoringu stereo. Wszystkie parametry, w tym wzmocnienia przedwzmacniacza, mogą być zapisywane i przywoływane w celu zapewnienia pełnej kontroli w dowolnym kontekście. Funkcje klawiszy użytkownika mogą być również sterowane zdalnie poprzez MIDI (poprzez interfejs MIDI-USB).

 

[img:2]

 

Cztery magistrale dedykowane są wewnętrznym silnikom FX, rozmieszczone jako dwa wysokiej jakości cyfrowe pogłosy, programowalny delay i czwarty FX, który może być skonfigurowany jako delay lub modulacja. Wszystkie silniki FX oferują wiele algorytmów dopasowanych do specyficznych potrzeb imprezy. Możliwe jest zarezerwowanie jednego pogłosu dla niektórych wejść i wykorzystanie drugiego pogłosu jako FX ogólnego zastosowania dla innych źródeł.

 

Lista efektów:

 
  • REVERB Hall, Plate, Room, Ambience
  • DELAY Stereo, Modern, Vintage, Dual, Early Reflections
  • MODULATION Chorus, Flanger, Tremolo

 

[img:3]

 

Na wszystkich wyjściach dostępna jest pełna sekcja przetwarzania wyjściowego: elastyczny 8-pasmowy korektor parametryczny EQ z kilkoma wybieranymi trybami, które pozwalają również na różne zbocza, opóźnienie czasowe z kompensacją do 85 metrów, kompresor/limiter oraz ustawienia kanałów z narzędziami do kopiowania i wklejania. Na wyjściach MAIN dostępny jest 30-pasmowy stereofoniczny korektor graficzny, umożliwiający precyzyjną korekcję całkowitego pasma przenoszenia. Szerokie możliwości routingu pozwalają na elastyczne wykorzystanie fizycznych wyjść.

Na wszystkich wyjściach, 8-pasmowy korektor parametryczny może być konfigurowany w różnych trybach pracy: pierwsze dwa i ostatnie dwa pasma mają wybieralne typy filtrów i mogą być łączone w jeden, 24-dB/oct HPF lub LPF. Pozwala to również na filtrowanie crossovera, przydatne w połączeniu z szerokimi możliwościami routingu, gdy subwoofer jest podłączony do jednego z wyjść MIX.

 

 

Pełne zdalne sterowanie wszystkimi modelami M 20 jest dostępne z dedykowaną aplikacją M20 MixRemote, opracowaną dla systemów iOS i Android. Istnieje kilka opcji połączenia z Digital Mixer:

 

  • Bezprzewodowość, poprzez zewnętrzny punkt dostępowy WiFi podłączony do sieci LAN
  • Połączenie USB z tabletem z systemem Android
  • Podłączone do tabletu z systemem iOS lub Android (poprzez adapter LAN)
  • WiFi Dongle, maksymalnie dwóch klientów

 

[img:4]

 

Czytaj także: Nowe kompaktowe miksery cyfrowe RCF M 20X

[img:5]

 
więcej: www.rcf.it
Miksery Cyfrowe

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

ARCADE AUDIO Sp. z o.o.

tel.: +48 (12) 420 63 00
tel.: +48 (12) 442 43 42
Godziny otwarcia:

Pon - Pt: 09:00 -17:00

adres:
ul. Galicyjska 2 32-091 Michałowice k/Krakowa

Sklepy muzyczne > RCF rozwiń listę sklepów

Dante na uczelni? - nowy pomysł Focusrite Pro
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz