Japońska firma ARIA (gitary & ukulele) w Polsce. Dystrybucja Music Info

Japońska firma ARIA (gitary & ukulele) w Polsce. Dystrybucja Music Info

14 listopada 2019, 13:26
Producent: Aria
Dystrybucja: Music Info

Aria to japońska firma produkująca gitary klasyczne, akustyczne, elektryczne, basowe i ukulele. Bogate doświadczenie i zdobyta wiedza sprawiają, że jest to lider japońskiej doskonałości w budowaniu gitar od 60 lat. Cel jaki stawia sobie firma pozostaje do dziś taki sam - stale dążyć do osiągnięcia wyższego poziomu doskonałości, jakości i wartości dla muzyków.

Aria została założona przez Shiro Arai w 1956 roku, swoje początki rozpoczęła od importowania gitar klasycznych Jose Ramirez i Hermann Hauser oraz strun Augustine. Następnie sprowadzała gitary i wzmacniacze Fender’a z Ameryki. 

 [img:1]

Aria 1532T

 

W 1960 roku już jako producent Aria podpisała umowę z Guyatone na produkcję gitar na eksport do USA. Po czterech latach została ona przeniesiona do firmy Matsumoku. W tym okresie pojawiły się pierwsze gitary elektryczne ARIA jako: Arai, Aria, Diamond lub Arita. Do USA wyeksportowano wówczas m.in. modele 1532T i 1802T - notabene poszukiwane do dziś.

W roku 1966 firma wprowadza kultowe modele 1202 i 1302 to seria gitar hollow body (pół-akustycznych) o nazwie Aria Diamond. W następnym roku powstały modele 1962T i R-320 oraz model 12-strunowy Aria Diamond ADSG-12T, który stanowi jedno z najlepszych dokonań japońskich manufaktur z tego okresu.

 

[img:2]
Aria Diamond 1202W 1975 r. została stworzona marka Aria Pro II, która z wraz z innymi firmami (Yamahą i Ibanezem) utworzyła awangardę japońskiej konkurencji dla amerykańskiego rynku. Zostały stworzone wówczas wysokiej klasy modele dla profesjonalnych użytkowników, m.in. oryginalny model PE-1500. Seria PE, to prototypowa linia gitar z ponadczasowym designem i świetnym brzmieniem.

W roku 1978 Aria Pro II wydała model gitary basowej SB-1000. To jeden z najbardziej charakterystycznych basów jaki kiedykolwiek stworzono. Jesionowy korpus w konstrukcji neck-thru-body z 24-ma progami. W latach 80-tych firma Shiro Arai wydaje modele gitar elektrycznych charakterystycznych dla muzyków gatunku Hard Rock i Hevy Metal XX, ZZ i U-1 oraz zostaje wprowadzona słynna seria gitar basowych IGB, nie zapominając o modelach pół-akustycznych FA i TA.

 

[img:3]
Aria SB-1000Nowością na tamte czasy był elektryczny bas pionowy, to wyjątkowa koncepcja mieszcząca się w serii SWB, kontynuowana od roku 1992. Olchowy korpus, klonowy mostek, wcześniej z piezzo firmy Fishman, a obecnie piezzo w mostku Shadow SH 950.

Nowy dystrybutor Aria na Polskę - firma Music Info z Krakowa okrasi nas pierwszą dostawą jeszcze przed świętami tego roku. Zapowiadają się modele gitar klasycznych, akustycznych, elektrycznych, basowych i ukulele.

 

[img:4]

[img:6]

[img:5]

 
Gitary Klasyczne Akustyczne Elektroakustyczne Basowe Ukulele Pozostałe instr. strunowe

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Aria rozwiń listę sklepów

Gitara

Ciekawa, analogowo-cyfrowa hybryda od FTT
Więcej wiadomości